UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 26 Січень 2018 08:27

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду щодо аналізу виробничого травматизму в хімічній, целюлозно-паперовій галузях та у водопровідно-каналізаційному господарстві

Оцените материал
(3 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду щодо аналізу виробничого травматизму в хімічній, целюлозно-паперовій галузях та у водопровідно-каналізаційному господарстві

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області з метою популяризації питань охорони праці, привернення уваги працівників до існуючих проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки праці на підприємствах хімічної галузі виробництва з початку місяця проведена низка превентивних заходів.

    Одним з таких заходів була нещодавно проведена розширена нарада за темою «Аналіз виробничого травматизму за 2016-2017рр. Заходи профілактичної роботи з попередження травматизму на 2018 рік», яка відбулась на ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря» (м. Рубіжне).

    У розширеній нараді взяли участь представники відділу державного нагляду в хімічній промисловості, Фонду соціального страхування України у Луганській області, представники профспілки, а також були присутні працівники ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря» та спорідненого підприємства ТОВ «Перше хімічне об’єднання», - всього 36 осіб.

    Нагадаємо, що за 2016 рік в хімічній, целюлозно-паперовій галузях виробництва та у водопровідно-каналізаційному господарстві сталося 18 нещасних випадків, зареєстрованих по відділу державного нагляду в хімічній промисловості, з них 3 із смертельними наслідками, а саме: в хімічній промисловості - 2 випадки, які сталися на ПрАТ «Регенерат» (м. Лисичанськ) і на ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря» (м. Рубіжне) та 1 нещасний випадок (ДТП) із смертельним наслідком, що стався на ВП «Світлічанський департамент КП «Попаснянський районний водоканал» (смт. Тошківка); також з 18 випадків сталося 2 нещасних випадки з тяжкими наслідками – обидва на ТОВ «Перше хімічне об'єднання» (м. Рубіжне) (у порівнянні - за аналогічний період 2015 року зареєстровано всього 9 нещасних випадків, з них 2 із смертельними наслідками (ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод»).

    У 2017 році на піднаглядних відділу державного нагляду в хімічній промисловості підприємствах зареєстровано 8 нещасних випадків загального травматизму. Нещасних випадків зі смертельним наслідком та групових нещасних випадків у 2017 році не зареєстровано.

    Динаміка виробничого травматизму по галузям нагляду:

№ з/п

Вигляд нагляду

2016р.

(нещасних випадків)

2017р.

(нещасних випадків)

+/-

 1

Хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна промисловість (у т.ч. об'єкти підвищеної небезпеки)

10/ 2 С

3

-7/-2С

 2

Об'єкти виробництва вибухових речовин

0

0

0

 3

Целюлозно-паперова промисловість

3

4

+1

 4

ЖКГ-2 (підприємства та об’єкти ВКГ)

5/ 1 С

1

-4/-1С

 5

Разом:

18/ 3 С

8

-10/-3С

    Найбільша кількість нещасних випадків за 2017 рік сталася на підприємствах целюлозно - паперової галузі (Публічне акціонерне товариство «Рубіжанський картонно-тарний комбінат») – 4 нещасних випадки.

    У ході наради з доповіддю виступила представник Фонду соціального страхування - страховий експерт з охорони праці, яка розповіла про стан виробничого травматизму на підприємствах міста Рубіжне загалом: до Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області надійшло 12 повідомлень про нещасні випадки виробництві, в яких постраждало 12 осіб (по всіх галузях виробництва). Нещасні випадки сталися під час пересування потерпілих, незастосування засобів індивідуального захисту порушення та невиконання вимог інструкцій з охорони праці та інше. Всього взято на облік 11 нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, із складанням акту по формі Н-1.

    Представники підприємств-учасників наради в свою чергу довели до відома присутніх інформацію про стан виробничого травматизму за 2016-2017 роки, виконання заходів по недопущенню настання нещасних випадків та шляхи їх попередження. Так, на ТОВ «НВП «Зоря» за 2016 рік сталося 2 нещасних випадки, у тому числі 1 із смертельним наслідком, а за 2017 рік стався 1 нещасний випадок (загальний травматизм). Всі заходи по запобіганню настання нещасних випадків були виконани у встановлені в актах розслідування терміни.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками розширеної наради було розроблено заходи на 2018 рік по профілактиці травматизму на підприємствах, а саме:

  1. Довести до відома працівників підприємств інформацію, отриману під час проведення наради, загострити увагу працюючих на порядок дій працівників під час настання нещасного випадку та своєчасного надання повідомлення про настання нещасного випадку.
  2. Неухильно дотримуватися вимог «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений ПКМУ від 30 листопаду 2011 р. № 1232 при проведенні розслідування нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.
  3. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності внаслідок травми, одержаної під час нещасного випадку, складати повідомлення про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (з вказівкою втрати працездатності у робочих днях).
  4. З метою попередження виробничого травматизму протягом 2018 року забезпечити організацію та проведення профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах відповідно до вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Прочитано 495 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация