UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 11 Січень 2018 06:25

ГУ Держпраці інформує щодо основних правил організації безпечної експлуатації вантажозахоплювальних пристроїв

Оцените материал
(2 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо основних правил організації безпечної експлуатації вантажозахоплювальних пристроїв

    За результатами аналізу звернень представників підприємств до консультаційних пунктів було виявлено, що однією з найбільш популярних причин звернення є питання експлуатації знімних вантажозахоплювальних пристроїв і тари. Тож, надаємо рекомендації порядку дій при організації безпечної експлуатації зазначених пристроїв:

    1.Знімні вантажозахоплювальні пристрої повинні забезпечуватися клеймом або металевою биркою із зазначенням номера, вантажопідйомності та дати випробування.

    2. Вантажозахоплювальні пристрої, призначені для стропування вантажів і підвішування їх на крюкову обойму вантажопідіймальних кранів, повинні швидко і легко зніматися, надійно утримувати і не деформувати вантаж.

    3. В процесі експлуатації знімні вантажозахоплювальні пристрої і тара повинні періодично оглядатися у встановлені терміни, але не рідше ніж:

   - через кожні 6 міс. при огляді траверс;

  - через 1 міс. при огляді кліщів і інших захоплень і тари;

  - через кожні 10 днів при огляді строп (за винятком рідко використовуваних, які оглядаються перед видачою в роботу).

    4. Щодня перед початком роботи знімні вантажозахоплювальні пристрої повинні оглядатися стропальником чи особою, відповідальною за безпечне проведення робіт з переміщення вантажів кранами.

    5. Знімні вантажозахоплювальні пристрої і тара, які не пройшли технічного огляду, забраковані, що не мають бирок (клейм), немарковані і пошкоджені, до роботи не допускаються. Знаходження їх в місцях виконання робіт заборонено.

     Загальні вимоги до вантажозахоплювальних пристроїв і тари повинні відповідати технічним регламентам на виробництво, діючим правилам та інструкціям.

 

Прочитано 248 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация