UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 09 Січень 2018 08:45

ГУ Держпраці інформує щодо підстав для початку розслідування нещасного випадку невиробничого характеру

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо підстав для початку розслідування нещасного випадку невиробничого характеру

    До консультаційного пункту відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області неодноразово зверталися представники підприємств області з питанням: «Які підстави має роботодавець, щоб почати розслідування нещасного випадку невиробничого характеру?»

    З цього приводу надаємо роз’яснення, викладені у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці»  №10 за 2017 рік стосовно порушеного питання.

    Розслідування нещасного випадку невиробничого характеру проводиться згідно Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру (затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 року № 270; далі Порядок №270).

    У пункті 11 Порядку 270 визначено, які підстави є у роботодавця, щоб прийняти рішення  про розслідування нещасного випадку:

    Рішення щодо розслідування нещасного випадку приймає керівник організації на підставі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або довідки лікувально - профілактичного закладу.

    Розслідування нещасного випадку невиробничого характеру без згоди або ж проти волі потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси, є втручанням в особисте життя і відповідно, порушенням Основного Закону – Конституції.

    Право не надати інформацію також закріплене у Конституції (ст. 63).

    Також звертаємо увагу, що складання акта за формою НТ та оплата листка непрацездатності не пов’язані між собою. Про це йшлося у листі ФСС від 07.06.2016 року № 2.4-46-920.

    Обов’язкова наявність акта розслідування нещасного випадку невиробничого характеру при призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності і в наслідок травми, не пов’язаної з виробництвом, чинним законодавством не передбачена.

    У разі потреби комісія  із соціального страхування  організації сама з’ясовує обставини та причини нещасного випадку, що стався з працівником, і  приймає рішення про призначення або відмову у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності , що фіксується у протоколі засідання комісії.

    При цьому акт за формою НТ відповідно Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру (затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 року  №270), комісія не складає, оскільки це не її компетенція.

    Для того, щоб комісія зі спеціального страхування прийняла рішення оплатити лікарняний листок, достатньо пояснень потерпілого на ім’я голови комісії зі спеціального страхування про те, як стався нещасний випадок. 

 

Прочитано 802 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация