UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 05 Січень 2018 09:33

Фахівцями ГУ Держпраці проведено круглий стіл щодо аналізу та профілактики виробничого травматизму на підприємствах хімічної галузі

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено круглий стіл щодо аналізу та профілактики виробничого травматизму на підприємствах хімічної галузі

    Представниками відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно було організовано та проведено круглий стіл за тематикою «Аналіз виробничого травматизму на підприємствах міста».

    Участь у круглому столі взяли представники провідних підприємств хімічної галузі міста Сєвєродонецька: ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ», ПрАТ «Сєвєродонецький Оргхім», ТОВ «КЛАРІАНТ УКРАЇНИ» та представники держорганів: Фонду соціального страхування України у Луганській області, Сєвєродонецької міської ради, Луганської обласної профспілкової організації працівників  хімічної та нафтохімічної галузей промисловості.

    На засіданні були підведені підсумки роботи підприємств в частині попередження травматизму на підприємствах галузі.

    Керівництвом відділу державного нагляду в хімічній промисловості було проінформовано присутніх, що у 2017 році на піднаглядних відділу державного нагляду в хімічній промисловості підприємствах сталося 8 нещасних випадків (НВ), у т.р. 1 нещасний випадок з тяжким наслідком (ТОВ «Рубіжанський КТК»).

    Нещасних випадків зі смертельним наслідком та групових нещасних випадків у 2017 році не зареєстровано. Для порівняння у 2016 році сталося 18 нещасних випадків, з них 3 із смертельними наслідками. Це результат профілактичної роботи служб охорони праці підприємств.

    Динаміка виробничого травматизму по галузям нагляду

№ п/п

Вигляд нагляду

2016р.

(нещасних випадків)

2017р.

(нещасних випадків)

+/-

 1

Хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна промисловість (у т.ч. об'єкти підвищеної небезпеки)

10/ 2 С

3

-7/-2С

 2

Об'єкти виробництва вибухових речовин

0

0

0

 3

Целюлозно-паперова промисловість

3

4

+1

 4

ЖКГ-2 (підприємства та об’єкти ВКГ)

5/ 1 С

1

-4/-1С

 5

Разом:

18/ 3 С

8

-10/-3С

Найбільша кількість нещасних випадків сталася на підприємствах картоно - паперової галузі (Публічне акціонерне товариство «Рубіжанський картонно-тарний комбінат») – 4 нещасних випадки. Довела до відома присутніх обставини та причини настання нещасних випадків. 

    Найбільш поширені види подій нещасних випадків – це падіння потерпілих (3 випадки), що становило 37,5 % від загальної кількості. Два випадки - дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, що склало 25 %. По одному випадку сталося за такими видами подій, як дія підвищених температур, що склало 12,5 %, та дія шкідливих і токсичних речовин, що склало 12,5 %. Один випадок – це дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування, що склало 12,5 %.

   З доповіддю виступив начальник сектору страхових експертів Сєвєродонецького  міського відділення управління виконавчої дирекції, який розповів про стан виробничого травматизму на підприємствах міста загалом. Головний спеціаліст відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці, яка  довела до відома присутніх про стан невиробничого травматизму по території, підвідомчій Сєвєродонецькій міській раді.

   Всі учасники круглого столу прийняли активну участь у обговорюванні, розробили заходи на 2018 рік по профілактиці травматизму на підприємствах міста:

    1.Довести до відома працівників підприємств інформацію, отриману під час проведення Круглого столу, загострити увагу працюючих на порядок дій працівників під час настання нещасного випадку та надання повідомлення про настання нещасного випадку.

   2. Неухильно дотримуватися вимог «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений ПКМУ від 30 листопаду 2011 р. № 1232 при проведенні розслідування нещасних випадків пов’язаних з виробництвом.

   3. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності внаслідок травми, одержаної під час нещасного випадку, складати повідомлення про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 з вказівкою втрати працездатності у робочих днях.

   4. З метою попередження виробничого травматизму протягом 2018 року проводити забезпечити проведення профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах відповідно до вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

    5. Матеріали розслідування необхідно надавати до Управління нагляду разом з супроводжувальним Листом, підписаним керівництвом підприємства.

   6. Запропонувати начальнику сектору страхових експертів Сєвєродонецького місцевого відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування для ознайомлення працюючих піднаглядних підприємств надавати до Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки інформацію про стан травматизму у м. Сєвєродонецьку.

 

Прочитано 373 раз Последнее изменение Субота, 07 Квітень 2018 05:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация