Искать


 

Четвер, 28 Грудень 2017 00:42

22 грудня відбулось чергове засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

Оцените материал
(6 голосов)

22 грудня відбулось чергове засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

     22 грудня поточного року відбулося чергове засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області. У роботі колегії прийняли участь члени колегії, начальники управлінь, відділів державного нагляду, інспекторський склад Головного управління, представники вугільних підприємств ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля».

    Особлива увага на заході була приділена стану виконання протокольних рішень, прийнятих під час узгодження планів розвитку гірничих робіт на вугільних шахтах на 2017 рік. Технічні директори вугільних об’єднань доповіли про виконані роботи з усунення виявлених порушень промислової безпеки, але зазначили, що недостатнє фінансування ускладнює виконання прийнятих програм заходів. Керівництву ПАТ «Лисичанськвугілля» і ДП «Первомайськвугілля» було запропоновано розробити графіки усунення довго триваючих відступів від Правил безпеки у вугільних шахтах та заходи, які забезпечують безпеку робіт на час усунення відступів.

    Начальник відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та у зв’язку доповів про стан виробничого травматизму у піднаглядній галузі.

    «Під час суттєвого зниження рівня виробничого травматизму в Луганській області в цілому, на підприємствах соціально-культурній сфери, нажаль, спостерігається зростання травматизму на 5 випадків у порівнянні з 2016 роком. Основні причини нещасних випадків в більшості випадків (70%) – організаційні, пов’язані з порушенням посадовими особами та працівниками вимог нормативно-правових актів, які діють в межах підприємства» - зазначив доповідач.

    Проблемним питанням є те, що в закладах освіти та культури функції служби охорони праці покладаються на осіб із числа педагогічного персоналу за сумісництвом, які не мають відповідної підготовки і відповідно не здійснюють профілактичну роботу в обсязі передбаченому законодавством. На розгляд колегії запропоновані заходи щодо попередження виробничого травматизму та забезпечення безпеки праці на підприємствах соціально-культурній сфери.

    Заступник начальника відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці поінформувала про наглядову та контрольно-профілактичну діяльність Управління з питань праці за 11 місяців 2017 року, зокрема, було зазначено наступне: «У межах дії мораторію на проведення планових перевірок значна увага протягом звітного періоду приділялась проведенню превентивних заходів, були проведені 1210 лекцій і 65 семінарів по 55 темам трудового законодавства, загальнообов’язкового соціального страхування та гігієни праці на підприємствах Луганської області».

    Також слухаючи виступ, присутні дізналися, що фахівцями Управління з питань праці протягом 11 місяців 2017р. було надано 4 інтерв’ю телерадіокомпаніям, у засобах масової інформації було розміщено 57 правових, роз’яснювальних матеріалів стосовно легалізації найманої праці, виплати заробітної плати на рівні не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру на підприємствах.

    За підсумками засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області розроблено проект рішення.

    Наприкінці заходу працівникам Головного управління був переданий  диплом Луганської обласної державної адміністрації за досягнуті найкращі показники в обласному огляді діяльності архівних підрозділів та служб діловодства підприємств. Також відбулось нагородження переможців та учасників спортивних змагань, що проходили протягом року за участю посадових осіб Головного управління.

 

Прочитано 110 раз Последнее изменение Четвер, 28 Грудень 2017 07:55
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация