Искать


 

Середа, 27 Грудень 2017 07:33

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів х охорони праці на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів х охорони праці на підприємствах області 

    З 20 по 26 грудня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, зокрема, проведено 4 наради, 8 семінарів та 1 лекцію.

    Одним з таких заходів стала, проведена 22 грудня з працівниками ТОВ «КВАЛІТЕТ-1» (м. Кремінна) виїзна нарада, на якій були обговорені питання змін в законодавстві з охорони праці, порядок оформлення дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою, причин та наслідків нещасних випадків на виробництві машинобудівної галузі та необхідність легального працевлаштування робітників.

    На нараді керівнику служби охорони праці підприємства рекомендовано, у зв’язку з втратою чинності деяких правил з охорони праці, користуватись діючими Державними стандартами. Під час заходу проаналізовано рівень виробничого травматизму на підприємствах машинобудівної галузі та було відзначено, що з початку 2017 року із працівниками машинобудівної галузі Луганщини стався один нещасний випадок на виробництві (впродовж 2016 року нещасних випадків зареєстровано чотири).

    З метою попередження виникнення випадків виробничого травматизму при виконанні робіт на підприємстві головним державним інспектором було рекомендовано:

  - вжити заходів щодо недопущення порушень при виконанні робіт з використанням машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки та виконувати ці роботи лише за наявності відповідного дозволу;

  - необхідністю проведення навчання та атестації працівників із питань охорони праці, які пов’язані з виконанням робіт підвищеної небезпеки, проходження робітниками медичного огляду, проведення інструктажі з питань охорони праці.

    Акцентував увагу керівників та посадових осіб підприємства про необхідність дотримання встановлених вимог промислової безпеки та охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров’я в процесі трудової діяльності.

    За підсумками наради було досягнуто порозуміння і ухвалено рішення у посиленні контролю для недопущення виробничого травматизму.

    Окрім цього, протягом звітного періоду з працівниками підприємств області обговорено такі теми, як «Опосвідчення  стану безпеки  електроустановок споживачів», «Організацію виконання ремонтних робіт в електроустановках», «Дотримання правил охорони праці під час виконання робіт на висоті»,  «Дотримання правил безпеки під час оснащення блокувальними пристроями та засобами сигналізації потенційно-небезпечних місць на підприємстві», «Правила охорони праці з організації безпечного ведення вогненебезпечних робіт, а також безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском», «Дотримання правил  охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт» та «Дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

    Також  надано 5 консультації з питань охорони праці та промислової безпеки:

  18 грудня – працівнику ТОВ "НВП "Телсис" (м. Сєвєродонецьк) на тему: «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями»;

  19 грудня – працівнику ТОВ "Торпром" (м. Лисичанськ)  на тему: «Організація проведення інструктажів з питань охорони праці»;

  20 грудня – працівнику ПМП "Принт" (м. Рубіжне) на тему: «Чи можна телефоном видавати розпорядження на виконання робіт в електроустановках відповідно до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів?»;

  21 грудня працівнику ТОВ "Айдарский пекарь" (смт. Н.-Айдар) на тему: «Організація перевірки знань з електробезпеки»;

  22 грудня працівнику ВП "Рубіжанський політехнічний коледж ім.О.Є.Порай-Кошиці" (м. Рубіжне) на тему: «Порядок призначення  відповідального  за  справний  стан  і безпечну  експлуатацію  електрогосподарства на підприємстві».

    Під час проведення зазначених превентивних заходів та надання консультацій з працівниками підприємств обговорено саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці надали компетентну та вичерпну інформацію та звернули увагу співробітників підприємств на необхідності приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.         

 

 

Прочитано 162 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация