Искать


 

Вівторок, 26 Грудень 2017 08:30

У ТОВ «Тана» проведено семінар щодо змін до типового положення та перевірки знань з питань охорони праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

У ТОВ «Тана» проведено семінар щодо змін до типового положення та перевірки знань з питань охорони праці

 

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості  і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області при проведенні превентивних заходів з попередження травматизму та аварій на виробництві приділяється велика  увага організації та проведення робіт підвищеної небезпеки на підприємствах.

    Так, 21 грудня 2017 року на ТОВ «ТАНА»  проведено семінар на тему «Зміни до типового положення та перевірки знань з питань охорони праці». Під час заходу посадовими особами відділу була звернута особлива увага щодо розробки відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки заходів з підготовки до безпечного виконання робіт та заходів з безпечного виконання робіт з урахуванням ризиків. 

    Інспектор ГУ Держпраці зазначив, що навчання та інструктажі працівників із питань охорони праці є одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці і складовою системи управління охороною праці (пункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду № 273 від 16.11.2007). Навчання проводяться з працівниками та посадовими особами підприємств в процесі їх трудової діяльності.

    Згідно з Типовим положенням та змінами про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, усі працівники при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи проходять на підприємстві навчання у формі інструктажів із питань охорони праці, вивчають правила надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правила поведінки при виникненні аварій. Працівники, а також посадові особи, що зайняті на роботах  підвищеної небезпеки, а також де є необхідність у професійному відборі, при прийнятті на роботу проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці та періодичне навчання і перевірку знань в термін, встановлений відповідними галузевими нормативними актами, але не рідше одного разу на рік.

    Для працівників, що виконують роботи з обслуговування обладнання підвищеної небезпеки, обов'язкове курсове навчання з охорони праці (з обов'язковим іспитом), що проходить безпосередньо на виробництві за затвердженими роботодавцем і погодженими з органами Держпраці програмами. Це роботи по обслуговуванню парових та водонагрівальних котлів, технологічних печей та інших теплових установок, устаткування, що працює під тиском, компресорів, холодильних установок, газового обладнання, електричного устаткування, підйомників, підіймальних механізмів, внутрішнього заводського механізованого транспорту, газоелектрозварювального обладнання, апаратів дифузії, центрифуг, кислотних та лужних установок, такелажних, монтажних, ремонтних, навантажувально-розвантажувальних та інших робіт. Відповідальність за організацію навчання і перевірку знань на підприємстві покладається на роботодавця, а в структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів. Контролює виконання цих завдань відділ охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання та перевірку знань, забороняється.

    В ході проведення заходу була надана інформація стосовно проведення навчання та перевірки знань посадовим особам, у тому числі членам комісії з перевірки знань у структурних підрозділах підприємства.

    За результатами обміну думками та обговорювання учасникам семінару надана пропозиція застосовувати відомості, отримані на семінарі у подальшій роботі з забезпечення  безпеки праці на виробництві та провести наради з питань навчання  з питань охорони праці з підлеглими у структурних підрозділах виробництва.

 

Прочитано 147 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация