Искать


 

Середа, 20 Грудень 2017 14:12

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо опосвідчення стану безпеки електроустановок у Лисичанському педагогічному коледжу

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок у Лисичанському педагогічному коледжу

    З 13 по 19 грудня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, проведено лекції, наради та семінари на такі теми як «Опосвідчення  стану безпеки  електроустановок споживачів»,  «Організація виконання ремонтних робіт в електроустановках», «Виконання вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт», «Правила безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» та ін. 

    Наприклад, 19 грудня провели семінар щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок споживачів у Лисичанському педагогічному коледжу. В нараді прийняли участь адміністрація підприємства, служба охорони праці та посадові особи технічних служб.

    Інспекторами ГУ Держпраці в ході заходу було зазначено, що під час проведення опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) затверджено наказом Держнаглядохоронпраці  від 09.01.98 № 4 (далі - Правила).

    В  цих  Правилах   викладені   основні   вимоги   щодо убезпечення працівників під час експлуатації електроустановок. Заходи додаткового  підвищення  безпеки,  які  передбачаються безпосередньо на місці проведення робіт, не повинні суперечити цим Правилам або послаблювати їхню дію.

    Опосвідчення стану безпеки електроустановок здійснюється за наступними вимогами, а саме:

  1. Регламентні  роботи  по  проведенню  опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів  виконується   підприємством (власником) згідно з орієнтовним переліком робіт.

    Періодичність опосвідчень стану безпеки встановлена один  раз на  три  роки,  після  первинного  опосвідчення,  яке  провадиться протягом року після затвердження цих Правил. Рівень безпечного  стану електроустановок оформлюється актом, у  якому  оцінюється  стан  безпеки  діючого  електроустаткування, наявність необхідної експлуатаційної та оперативної документації в електрогосподарстві.

  1. Акт    опосвідчення   стану   безпеки   електроустановок споживачів  (додаток  8),   оформлюється   комісією   підприємства (організації) у складі:

- керівника (головного інженера) - голова комісії);

- начальника енергетичної  служби  (особи,  відповідальної за електрогосподарство);

- начальника відділу охорони праці.

Акт затверджується  керівником  підприємства   (організації), власником. В разі відсутності на підприємстві (організації),  у власника кваліфікованих   спеціалістів,   вищевказані   регламентні  роботи виконуються    залученими    спеціалістами    інших    підприємств (організацій).

  1. Опосвідченням передбачається:

- перевірка    наявності    експлуатаційної    і   виконавчої документації в обсягах, передбачених вимогами ПВЕ, ПТЕ і ПБ, СНиП, державних   стандартів,   під  час  експлуатації  електроустановок споживачів, паспортно-технічних     даних,     інструкцій     щодо експлуатації устаткування;

- визначення       достатності і працездатності  захисно – блокувальних пристроїв;

- оцінка стану безпеки  електроустаткування,  а  також  стану будівельної частини будівель і споруд енергетичних об'єктів;

- перевірка періодичності  і  якості  виконання  регламентних робіт щодо обслуговування електроустаткування;- оцінка  рівня  фахової  підготовки  працівників  з   питань безпеки, відповідності кваліфікації до робіт, що виконуються.

  1. Акти   опосвідчення   стану   безпеки   електроустановок реєструються  та  зберігаються  на  підприємстві (організації),  у власника.

Копії актів,  по закінченні звітного періоду, направляються в територіальні органи Держнаглядохоронпраці (Держпраці), Держенергоспоживнагляду та в відділи  охорони  праці Держадміністрацій.

  1. Позачергове  опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів повинне бути вмотивованим і проводитися за вимогами  та участю   наглядових   органів   Держнаглядохоронпраці   у  випадку істотного  зростання  електротравматизму,  наявності  категорійних аварій та в інших обгрунтованих випадках.
  2. Опосвідчення   стану   безпеки   тих    електроустановок споживачів,     що     вичерпали    свій    ресурс,    провадиться експертно-технічними  центрами  Держнаглядохоронпраці  або  іншими спеціалізованими      організаціями,      які     мають     дозвіл Держнаглядохоронпраці на виконання таких робіт. За необхідності до вказаних   робіт   залучаються   представники   заводів-виробників електроустаткування, представники експлуатаційних організацій.
  3. Під    час   проведення   опосвідчення   стану   безпеки електроустановок споживачів необхідно перевірити:

- стан безпеки електроустановок;

- відповідність  експлуатації  електроустановок   нормативним вимогам безпеки;

- наявність та стан документації, згідно п. 8.7.3 Правил.

    За результатами обговорення зазначеної інформації було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність  щодо дотримання порядку опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів на підприємстві.

    Окрім проведення цього та подібних заходів фахівці відділу надали 5 консультації з питань охорони праці та промислової безпеки:

11 грудня працівнику ТОВ "ТЕПЛОТЕХ СД" (м. Сєвєродонецьк) на тему: «Правила охорони праці під час холодного оброблення металів».

12 грудня працівнику ТОВ "Білмаст" (м. Лисичанськ)  на тему: «Організація проведення інструктажів з питань охорони праці».

13 грудня працівнику   ПП Сидоренко (м. Сєвєродонецьк) на тему: «Організація перевірки знань з електробезпеки»

14 грудня працівнику ТОВ "НПП ТЕЛСІС" (м. Сєвєродонецьк) на тему: «Організація перевірки знань з електробезпеки».

15 грудня працівнику КЗ "Рубіжанська обласна загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів" на тему: «Порядок призначення  відповідального  за  справний  стан  і безпечну  експлуатацію  електрогосподарства на підприємстві».

    Під час проведення нарад та надання консультацій з працівниками підприємств були обговорені саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці надали компетентну та вичерпну інформацію та звернули увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

  

 

Прочитано 190 раз Последнее изменение Четвер, 21 Грудень 2017 07:34
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация