Искать


 

П'ятница, 15 Грудень 2017 12:06

Головне управління Держпраці у Луганській області інформує щодо проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права

Оцените материал
(1 Голосовать)

Головне управління Держпраці у Луганській області інформує щодо проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права

    Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р  «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права», на виконання Наказу Державної служби України з питань праці № 119 від 28.09.2017 року Головним управлінням Держпраці у Луганській області  (далі - Головне управління) були здійснені наступні заходи.

    У журналі Технополіс № 11 (251) від листопада 2017  року сектором юридичного забезпечення була розміщена інформація про заходи, які планує здійснити Головне управління в межах проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права.

    04 грудня 2017 року головним спеціалістом - юрисконсультом сектору юридичного забезпечення здійснено виступ на тему: «Всеукраїнський тиждень права» на радіохвилі Телекомпанії «СТВ».

    З 04 по 08 грудня 2017 року працівниками Головного управління відповідно до графіків, розміщених на офіційному веб-сайті Головного управління, через мережу інформаційно-консультативних пунктів (громадських приймалень) здійснювався  особистий прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги. Прийом громадян проводився з питань, що належать до компетенції Головного управління, зокрема:

   - 04 грудня 2017 р. головним державним інспектором відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління надана правова інформація  працівникам Комунального підприємства «Житлосервіс «Світанок»  на тему «Неухильне дотримання вимог Технічного  регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого Постановою КМУ від 19.01.2011 р. № 35, як гарантія збереження життя та здоров’я працівника»;

  - 05 грудня 2017 р. начальником відділу та заступником начальника відділу державного нагляду в хімічній промисловості  Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління здійснювався особистий прийом осіб, під час якого були надані консультації та роз'яснення з наступних питань: зміни в Державному реєстрі нормативно-правових актів з охорони праці, проведення медичних оглядів працівників певних категорій, права застрахованих у Фонді соціального захисту України  працівників;

  - 06 грудня 2017 року головним державним інспектором відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Головного управління була надані роз’яснення працівнику ТОВ «Лисичанський пивоварний завод «ЛІСПІ» щодо суті та порядку проведення атестації робочих місць;

   - 06 грудня 2017 р.  начальником відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму  Головного управління були надані роз'яснення громадянину  з правових питань, а саме:  щодо порядку організації та проведення розслідування нещасного випадку, що стався в минулому і про який своєчасно не були проінформовані представники підприємства.

    07 грудня 2017 року з метою формування мотивації осіб з інвалідністю до легальної зайнятості та інформування щодо правової культури у правових відносин у Лисичанському центрі зайнятості відбувся семінар за участю осіб з інвалідністю на тему «Легальна зайнятість для осіб з інвалідністю», в якому прийняли участь заступник начальника відділу державного нагляду у сфері трудових відносин Управління з питань праці Головного управління та головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління.

    В ході заходу безробітним було роз’яснено основні питання щодо укладення трудового договору з інвалідами; основи соціальної захищеності інвалідів в Україні згідно законодавства про працю та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

    08 грудня 2017 року сектором юридичного забезпечення Головного управління були проведені бесіди з  працівниками  відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму та  відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг на тему: «Загальна декларація прав людини. Права та свободи в національному законодавстві України».

    Під час заходів були розглянуті наступні питання:

   - загальна декларація прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей;

   - права та свободи згідно Конституції України;

   - поняття «права людини» та «свободи людини», їх розмежування.

    Вказані заходи відбувалися з метою підвищення рівня правової культури працівників Головного управління.

    У місцевій  газеті «Сєвєродонецькі вісті» № 49 (6667) від 08 грудня 2017 року була розміщена інформація про проведення Головним управлінням Всеукраїнського тижня права.

    У  приміщенні Головного управління з 04 по 08 грудня 2017 року проходила виставка дитячих малюнків з питань реалізації і захисту прав людини за темою: «Права дитини – права людини». На виставці представлені малюнки дітей різних вікових груп, які виконані фарбами та олівцем. Метою проведення заходу є привернення уваги суспільства до питань реалізації і захисту прав людини.

    Вказані заходи, які проводилися Головним управлінням, спрямовані на виховання у громадян поваги до закону і прав людини та підвищення правової   освіти, що має важливе значення   в   дальшій розбудові України як правової держави.

 

 

Прочитано 143 раз Последнее изменение Понеділок, 18 Грудень 2017 08:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация