Искать


 

Четвер, 21 Січень 2016 09:16

ГУ Держпраці у Луганській області інформує: особливості повірки, обслуговування та ремонту вимірювальної техніку у 2016 році

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці у Луганській області інформує: особливості повірки, обслуговування та ремонту вимірювальної техніку у 2016 році

Від робітників Головного управління Держпраці у Луганській області надійшло питання до сектору юридичного забезпечення: Чи відповідає дійсності інформація про те, що з нового 2016 року для громадян України вже не потрібно за свій рахунок здійснювати повірку водяних лічильників, встановлених у квартирах ?

Відповідь: Частиною 4 статі 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» № 1314-VI від 05.06.2014 р. визначено:

«4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.»

Таким чином, дійсно, не тільки повірка, але й обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), і не тільки водяних лічильників, а всіх засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду) з 01 січня 2016 р. (з моменту набрання чинності вказаного Закону згідно із п.1 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення») здійснюється за рахунок водоканалів, тепломереж та інших суб’єктів, що надають комунальні послуги.

 

Прочитано 575 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация