Искать


 

П'ятница, 08 Грудень 2017 11:38

В рамках тижня права фахівцем ГУ Держпраці надано консультацію мешканцю Лисичанська щодо розслідування нещасного випадку

Оцените материал
(1 Голосовать)

В рамках тижня права фахівцем ГУ Держпраці надано консультацію мешканцю Лисичанська щодо розслідування нещасного випадку

    В межах Всеукраїнського тижня права 06 грудня 2017 р.  начальником відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму  Головного управління Держпраці у Луганській області представлена безоплатна первинна допомога громадянину м. Лисичанська, а саме – надано роз'яснення щодо порядку організації та проведення розслідування нещасного випадку, що стався в минулому і про який своєчасно не були проінформовані представники підприємства.

    До відома громадянина було доведено, що правовим підгрунтям для розслідування такого нещасного випадку на теперішній час вважається пункт 23 чинного на сьогодні Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. №1232.

    Таким чином, потерпілий, який бажає розслідувати зазначений нещасний випадок, повинен звернутися з заявою до керівництва того підприємства, де він працював та отримав травму. Підприємство, в свою чергу,  зобов'язане протягом місяця провести розслідування та скласти відповідні акти (за формою Н -5 та якщо випадок визнано з виробництвом, акт за формою Н -1.)

    Якщо ж підприємство, де стався нещасний випадок, реорганізовано, то потрібно писати заяву підприємству-правонаступнику. Якщо ж підприємство ліквідовано, тоді потерпілий із відповідною заявою звертається до суду з проханням встановити факт настання події, що призвело до травмування заявника.

    У разі встановлення факту до розслідування приступає Головне управління Держпраці у Луганській області, відповідно до поданої письмової заяви.

 

 

Прочитано 75 раз Последнее изменение Вівторок, 12 Грудень 2017 13:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация