Искать


 

П'ятница, 08 Грудень 2017 09:20

Фахівцями ГУ Держпраці у рамках проведення тижня права проведено семінар для осіб з інвалідністю

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці у рамках проведення тижня права проведено семінар для осіб з інвалідністю

 

    07 грудня 2017 року в рамках тижня права з метою формування мотивації осіб з інвалідністю до легальної зайнятості та інформування щодо правової культури у правових відносин у Лисичанському центрі зайнятості відбувся семінар за участю осіб з інвалідністю на тему «Легальна зайнятість для осіб з інвалідністю», в якому прийняли участь заступник начальника відділу державного нагляду у сфері трудових відносин Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області та головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області.

    В ході заходу безробітним було роз’яснено основні питання щодо укладення трудового договору з інвалідами; основи соціальної захищеності інвалідів в Україні згідно законодавства про працю та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема, було надано наступну інформацію.

    Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

    В частині соціального страхування були роз’яснені питання праці інвалідів на підприємствах.

    Були надані роз’яснення, що в ході встановлення певного режиму роботи інвалідів слід мати на увазі, що важливе і вирішальне значення мають висновки лікарів. Не можна встановлювати повний робочий час тим інвалідам, яким такий режим роботи не дозволено лікарями.

    Також було звернено увагу на те, що працевлаштування інвалідів – це не бажання, а обов’язок роботодавців (ст. 172 КЗпП, ст. 18 ЗУ № 875, ст. 12 ЗУ № 2694). Крім цього, у передбачених законом випадках роботодавець повинен організувати навчання та перекваліфікацію працюючого інваліда відповідно до медичних рекомендацій стосовно його інвалідності.

    Законодавство не тільки передбачає обов’язок підприємств щодо працевлаштування інвалідів, але й встановлює вимоги до кількості інвалідів, яких треба працевлаштувати роботодавцю, коли в нього працюють за основним місцем роботи 8 і більше осіб. Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

    Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я інвалідів.

    Наприкінці заходу фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надали додаткові роз’яснення з тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. Завдяки проведенню цього заходу його учасники оновили та доповнили свої знання з певних норм, встановлених законодавством про працю. 

 

Прочитано 75 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация