Искать


 

Понеділок, 04 Грудень 2017 08:04

З працівниками ТОВ «Акватек Пластик» обговорено організацію та виконання робіт підвищеної небезпеки

Оцените материал
(1 Голосовать)

З працівниками ТОВ «Акватек Пластик» обговорено організацію та виконання робіт підвищеної небезпеки

 

    Нещодавно інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінар на тему «Організація та виконання робіт підвищеної небезпеки» для персоналу ТОВ "Акватек Пластик" (м. Сєвєродонецьк). 

    «У переліку робіт підвищеної небезпеки, що виконуються на будь-якому підприємстві, особливе місце займають роботи, на які необхідно видавати наряди-допуски. Порушення в організації виконання цих робіт нерідко стають причинами нещасних випадків, більшість з яких має тяжкі наслідки. Якість організації виконання робіт підвищеної небезпеки, а отже, й рівень виробничого травматизму, багато в чому залежать від якості розробки, впровадження, а також: контролю за додержанням вимог відповідного нормативного документа» - наголосили напочатку заходу інспектори ГУ Держпраці. В ході подальшого проведення семінару присутнім була надана наступна інформація.   

    При забезпеченні безпечних і здорових умов праці працівників роботодавець повинен приділити особливу увагу організації і проведенню робіт, до яких пред’являються підвищені вимоги безпеки праці. Насамперед це виконанню тих робіт, які зазначені у «Переліку робіт з підвищеною небезпекою», НПАОП 0.00-8.24-05 та «Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі», зареєстрованому Міністерством юстиції України 25 січня 1995 року за № 18/554 (далі – роботи підвищеної небезпеки). Робітники, які виконують ці роботи, повинні проходити щорічне спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», НПАОП 0.00-4.12-05.

    На підприємстві на основі вищезазначеного Переліку робіт з підвищеною небезпекою, з урахуванням специфіки виробництва, роботодавцем розробляється і затверджується відповідний перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібно проводити щороку спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

    Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт з підвищеною небезпекою, є:

-       затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами-допусками, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;

-       призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;

-       оформлення робіт нарядом-допуском, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;

-       підготовка робочого місця;

-       допуск до роботу;

-       нагляд під час виконання робіт;

-       переведення на інше робоче місце;

-       оформлення перерв в роботі та її закінчення.

    Відповідальними за безпеку робіт, що виконуються по нарядах-допусках, являються:

- особа, що видає наряд-допуск;

- відповідальний керівник робіт;

- виробник робіт;

- особа, що допускає до роботи;

- особа, що спостерігає;

- члени бригади.      

    Під час семінару, який проводився безпосередньо на робочих місцях, інспектори ГУ Держпраці ілюстрували теоретичний матеріал практичними прикладами, що за відкликами учасників заходу, було цікаво та корисно. 

 

Прочитано 174 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация