Искать


 

Четвер, 30 Листопад 2017 07:09

Інспектор ГУ Держпраці роз’яснила переваги легальної зайнятості відвідувачам Попаснянського районного центру зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектор ГУ Держпраці роз’яснила переваги легальної зайнятості відвідувачам Попаснянського районного центру зайнятості

    27 листопада 2017 року у Попаснянському районному центрі зайнятості головним державним інспектором Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінар для безробітних на тему: «Легальна зайнятість».

    В ході заходу присутнім було роз’яснено про те, що відсутність оформлених належним чином трудових відносин призводить до втрати страхового стажу, а також позбавляє працівників наступних соціальних гарантій:

- захисту від незаконного звільнення;

- отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця;

- гарантованої виплати заробітної плати два рази на місяць;

- права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів, соціальну відпустку з вагітності та пологів та додаткові відпустки передбачені Законом України «Про відпустки»;

- права на оплату листа непрацездатності;

- можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо;

- права не залучатися до наднормових робіт без згоди працівника.

    Не укладення трудового договору, а лише усна домовленість з роботодавцем, призводить до втрати трудового стажу  при розрахунку розміру пенсії та відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівника. В разі порушення його прав на трудові гарантії, довести свої права навіть у судовому порядку буде дуже важко.

    Роботодавці також повинні бути зацікавлені в оформлені трудових відносин, адже трудовий договір є двосторонньою угодою між найманим працівником та роботодавцем, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Використання «тіньової» зайнятості призводить до позбавлення роботодавця  права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи. За таких умов роботодавець не в змозі буде притягнути найманого працівника як до матеріальної відповідальності, так і застосувати до нього дисциплінарне стягнення.

    Окрім цього, роботодавці, порушуючи вимоги чинного трудового законодавства, повинні чітко усвідомлювати  відповідальність за порушення законодавства про працю.

    Так, Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до абзацу 2 статті 265 Кодексу Законів про Працю, що з 1 січня 2017 року юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (96 000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

    Крім цього, адміністративна відповідальність, яка застосовується до особи, винної у допущенні працівника до фактичного виконання ним трудових функцій без належного оформлення трудових правовідносин, стосується фізичної особи – підприємця та посадових осіб підприємств і організацій. Розмір адміністративної відповідальності складає від 8500 грн. до 17000 грн. (відповідно до частини 2 статті 41 КУпАП). Якщо це адміністративне правопорушення скоєно вдруге особою, яка вже притягалася до такої ж відповідальності, розмір штрафу збільшується до 34000 грн.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці у Луганській області надала додаткові роз’яснення щодо тих аспектів теми, з яких у присутніх виникли додаткові питання. Завдяки проведенню цього заходу відвідувачі Попаснянського районного центру зайнятості оновили та доповнили свої знання щодо легальної зайнятості, що буде вкрай корисно для них під час влаштування на роботу. 

 

Прочитано 137 раз Последнее изменение Четвер, 30 Листопад 2017 07:40
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация