Искать


 

Вівторок, 28 Листопад 2017 10:11

ГУ Держпраці інформує щодо основних правил пересування великогабаритних та великовагових транспортних засобів

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо основних правил пересування великогабаритних та великовагових транспортних засобів 

 

    Відповідно до Постанови КМУ від 18 січня 2001 р. № 30 встановлені Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами. Зокрема, Постанова регламентує ряд аспектів експлуатації та пересування великогабаритних та великовагових транспортних засобів, тож, звертаємо Вашу увагу на найголовнішому.

     1. Умови і режим проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів

    Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

    Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” через центри надання адміністративних послуг.

    Дозвіл оформлюється уповноваженим підрозділом Національної поліції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв’язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів.

    Відомості про маршрути руху зазначених транспортних засобів оприлюднюються Укравтодором та Національною поліцією в газеті "Урядовий кур'єр".

    Дозвіл видається:

   - уповноваженим підрозділом Національної поліції - у разі виїзду за межі України або в’їзду на територію України виключно великогабаритними транспортними засобами;

   - уповноваженими підрозділами Національної поліції в областях, м. Києві, а також Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, - якщо маршрут пролягає в межах Автономної Республіки Крим, області, між областями або між Автономною Республікою Крим, мм. Києвом і Севастополем та іншими адміністративно-територіальними одиницями.

    Дозвіл видається на одноразовий проїзд великогабаритного та великовагового транспортного засобу. У разі здійснення постійних проїздів по одному маршруту тим самим транспортним засобом дозвіл може видаватися на кілька проїздів, але не більше ніж на три місяці.

     Дозвіл на проїзд великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами та вулицями не видається або дія дозволу припиняється, якщо на таких дорогах і вулицях може виникнути підвищена небезпека для учасників дорожнього руху або транспортні затори.

    2. Вимоги до водіїв, обладнання великогабаритних та великовагових транспортних засобів і розміщення вантажів

    Водії великогабаритних та великовагових транспортних засобів зобов'язані:

   - дотримуватися визначеного маршруту;

   - вживати необхідних заходів для безперешкодного та безпечного проїзду зустрічних транспортних засобів;

   - періодично зупинятися у зручних місцях з метою надання можливості для обгону транспортними засобами, що рухаються позаду;

   - не створювати перешкод для руху інших транспортних засобів.

    Водіям великогабаритних та великовагових транспортних засобів забороняється:

   - здійснювати обгін транспортних засобів, що рухаються з швидкістю 30 км/год і більше;

   - буксирувати інші транспортні засоби;

   - рухатися в умовах туману, ожеледиці, снігопаду та в інших умовах недостатньої видимості;

   - рухатися узбіччям дороги;

   - зупинятися поза спеціально визначеними стоянками за межами земляного полотна дороги.

    3. Вимоги до організації проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів

    Забороняється проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів без дозволу, зазначеного у пункті 4 цих Правил, або документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, що повинні знаходитися у водія і пред'являтися на вимогу уповноважених осіб.

    Необхідність супроводу великогабаритного та великовагового транспортного засобу спеціального призначення патрульним автомобілем Національної поліції чи автомобілем прикриття визначається уповноваженим підрозділом Національної поліції під час видачі дозволу з урахуванням необхідності забезпечення безпечних умов дорожнього руху.

    Супровід автомобілем прикриття обов'язковий у разі, коли ширина великогабаритного транспортного засобу спеціального призначення перевищує 3,5 чи довжина 24 метри.

    Під час супроводу автомобіль прикриття обладнується з додержанням вимог стандартів проблисковим маячком оранжевого кольору, ввімкнення якого не дає переваги в русі, а є тільки допоміжним засобом інформації для інших учасників руху. На автомобілі прикриття встановлюється дорожній знак "Об'їзд перешкоди з лівого боку", який повинен відповідати вимогам стандартів.

    Супровід патрульним автомобілем Національної поліції обов'язковий у разі, коли ширина великогабаритного транспортного засобу спеціального призначення перевищує 3,75 чи довжина 30 метрів або він під час руху хоча б частково займатиме смугу зустрічного руху.

    На патрульних автомобілях Національної поліції під час супроводу повинні бути постійно увімкнені проблискові маячки синього кольору та фари ближнього світла.

    Проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів повинен здійснюватися в період найменшої інтенсивності руху. У світлий час доби їх проїзд здійснюється з постійно ввімкненими фарами ближнього світла та проблисковим маячком оранжевого кольору.

    У дозволі може бути обмежено максимальну швидкість руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів на всьому маршруті або на окремих його ділянках залежно від дорожніх умов, габаритів, маси та особливостей вантажу, що перевозиться.

    З повним текстом Постанови Ви можете ознайомитись за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/30-2001-п

    Також нагадуємо, що відповідно пункту 22.5 Правил дорожнього руху:

    За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

 

Прочитано 68 раз Последнее изменение Четвер, 30 Листопад 2017 07:38
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация