Искать


 

П'ятница, 24 Листопад 2017 09:49

Співробітником ГУ Держпраці проведено виїзну консультацію у шахті ім. Капустіна

Оцените материал
(0 голосов)

Співробітником ГУ Держпраці проведено виїзну консультацію у шахті ім. Капустіна

    Співробітником відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно була проведена виїзна консультація у ВП «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» щодо порядку застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461.

    Надаючи консультації працівникам шахти, співробітник ГУ Держпраці роз’яснив, що  «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників,копалень» розділу І «Гірничі роботи» Списку № 1, затвердженого постановою № 461, передбачені «працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах».

    Відповідно до Порядку застосування Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціального захисту України від 18.11.2005 № 383, під повним робочим днем слід вважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва,професій чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов’язаних з виконанням своїх трудових обов’язків.

    У відповідності із підрозділом 1 розділу Списку 1, затвердженого постановою № 461, правом на пенсію за віком на пільгових умовах можуть користуватися працівники незалежно від займаної посади, зайняті не менше 80 відсотків робочого часу на підземних роботах.

    Тобто, у даному випадку найменування професії або посад для реалізації право на пільгове пенсійне забезпечення значення не має. Це право визначається зайнятості на підземних роботах протягом повного робочого дня. Перелік таких посад визначається атестаційною комісіює.

    Завдяки проведенню цього заходу, працівники шахти ім. Капустіна мали змогу отримати відповіді на питання щодо пенсії за віком на пільгових умовах. Нагадаємо, напочатку листопада виїзна консультація співробітниками відділу експертизи умов праці проводилась у ТДВ «Лисичанський желатиновий завод». 

 

Прочитано 113 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация