Искать


 

Середа, 15 Листопад 2017 13:30

З працівниками Марківського МРУЕГГ проведено круглий стіл з ряду питань охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками Марківського МРУЕГГ проведено круглий стіл з ряду питань охорони праці

    Протягом тижня – з 09 по 15 листопада 2017р. інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів з охорони праці.             

      Одним із таких заходів був круглий стіл, під час якого з працівниками служби охорони праці Марківського МРУЕГГ було обговорено ряд важливих питань:

- стан охорони праці на підприємстві;

- аналіз нещасних випадків, їх наслідки та шляхи профілактики;

- зміни в законодавстві, стосовно вимог положення про проведення навчання і перевірки знань працівників;

- вимоги положення про службу охорони праці.

    В ході заходу головним державним інспектором відділу державного нагляду в газовому комплексі було зазначено, що аналіз виробничого травматизму проводиться з метою встановлення закономірностей виникнення травм на виробництві та розробки ефективних профілактичних заходів. У процесі аналізу травматизму мають бути з’ясовані причини нещасних випадків і розроблені заходи щодо їх попередження.

    Аналіз виробничого травматизму та профзахворюваності дозволяє виявити причини і визначити закономірності їх виникнення. На основі такої інформації розробляються заходи щодо запобігання виробничому травматизму і профзахворюваності.

    Інспектором ГУ Держпраці були наведені приклади нещасних випадків та надані такі рекомендації:

- провести профілактичну роботу з працівниками підприємства щодо дбання про особисту безпеку під час пересування по території підприємства;

- провести аналіз забезпечення засобами індивідуального захисту працівників підприємства.

    Запропонована профілактика дозволяє виявити об’єктивний, закономірний зв’язок умов праці та причинну обумовленість випадків травматизму.

    Обговорюючи третє питання, увагу присутніх було звернуто на те, що навчання та  перевірка  знань  з  питань  охорони  праці працівників  служби  охорони  праці  проводяться  в  установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу  та  періодично один раз на три роки. Працівники  служби  охорони  праці  підприємства в своїй діяльності керуються законодавством України,  нормативно-правовими актами з охорони праці,  колективним договором та актами з охорони праці, що діють в межах підприємства. Ліквідація служби охорони праці допускається  тільки  в разі  ліквідації  підприємства чи припинення використання найманої праці фізичною особою.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці у Луганські області надав додаткові роз’яснення щодо тих аспектів теми заходу, з яких у присутніх виникли питання. Завдяки проведенню цього  та подібних заходів працівники підприємств області мають змогу обговорити з фахівцями ГУ Держпраці актуальні питання з охорони праці.             

 

Прочитано 99 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация