Искать


 

Середа, 15 Листопад 2017 07:55

ГУ Держпраці інформує щодо безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті

Оцените материал
(2 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті

 

    При відділі державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області функціонують консультаційні пункти, в яких всім охочим надаються вичерпні відповіді на поставлені запитання з охорони праці та промислової безпеки.

    За результатами аналізу звернень представників підприємств до зазначених консультаційних пунктів було виявлено, що однією з найбільш популярних причин звернення до консультаційного пункту є питання щодо безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті. Тож, надаємо рекомендації порядку дій при організації безпечного проведення зазначених видів робіт:

   1.Підготувати місце складування вантажу, перевірити наявність підкладок, відповідність стелажів вантажу, що підлягає складуванню, наявність вільних проходів до місця укладання.

   2.Огородити небезпечну зону і виставити знаки, що позначають її.

   3.Підігнати автомобіль на вантажно-розвантажувальний майданчик.

   4.Провести підготовку до розвантаження в наступному порядку:
а) водієві загальмувати автомобіль стоянковим гальмом, включити коробку передач на 1 або задню передачу і вийти з кабіни за межі небезпечної зони;
б) оглянути кріплення вантажу і переконатися в його надійності, а також в безпечної організації стропування;
в) відкинути борту.
    Кранівнику, виходячи з вимог проведення робіт, встановити кран в робоче (похідне) становище. Одночасна установка (зняття) крана на виносні опори та робота стрілою - заборонена.

    5.Вибрати такелажне оснащення і застропіть вантаж від повідно із характером і масою вантажу.

   6.Після стропування вантажу закріпити на ньому відтягнення довжиною, що дозволяє стропальнику вийти за межі небезпечної зони, переконатися в повному звільненні вантажу від транспортних кріплень, зачепів, відсутності на ньому незакріплених предметів.

   7.Після відходу стропальників за межі небезпечної зони, вантаж підняти на 200 -300 мм і переконатися в надійності гальм крана і відсутність перекосів, зачепів вантажу.

   8.Підняти вантаж на висоту, що перевищує перешкоду не менше ніж на 500 мм, і, утримуючи від розворотів, відтягненнями укласти на підготовлене місце.

    9. Підготувати автомобіль до подальшого слідування.

    Загальні вимоги до вантажопідйомних механізмів (кранів), до вантажно-розвантажувального майданчику, рухомого складу та обслуговуючого його персоналу повинні виконуватися згідно з діючими правилами та інструкціями.

 

Прочитано 83 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация