Искать


 

Понеділок, 30 Жовтень 2017 14:19

Інспектором ГУ Держпраці проведено виїзну консультацію у ВП «Шахта «Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено виїзну консультацію у ВП «Шахта «Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля»

     Протягом минулого тижня – з 23 по 27 жовтня 2017р. головний державний інспектор відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області провів ряд виїзних консультацій для працівників підземних спеціальностей ВП «Шахта «Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля».

     Під час надання консультацій інспектор ГУ Держпраці надав роз’яснення щодо питань, пов’язаних з порядком застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461: «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників,копалень» розділу І «Гірничі роботи» Списку № 1, затвердженого постановою № 461, передбачені «працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах».

    Було зазначено, що відповідно до Порядку застосування Списків № 1і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціального захисту України від 18.11.2005 № 383, під повним робочим днем слід вважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва,професій чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов’язаних з виконанням своїх трудових обов’язків.

    У відповідності із підрозділом 1 розділу Списку 1, затвердженого постановою № 461, правом на пенсію за віком на пільгових умовах можуть користуватися працівники незалежно від займаної посади, зайняті не менше 80 відсотків робочого часу на підземних роботах.

    «Тобто, у даному випадку найменування професії або посад для реалізації право на пільгове пенсійне забезпечення значення не має. Це право визначається зайнятості на підземних роботах протягом повного робочого дня. Перелік таких посад визначається атестаційною комісією» - підсумував фахівець ГУ Держпраці.

    Завдяки проведення цього заходу шахтарі мали змогу отримати компетентні відповіді на свої питання щодо теми консультації. Нагадаємо, інспектори ГУ Держпраці у Луганській області вже проводили виїзні консультації на підприємствах області: так, у вересні ця ж тема висвітлювалась для працівників ВП «Шахта «Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля», а відповіді на питання про підготовку документів з атестації робочих місць надавались працівникам  ТОВ «Лізінвест» (м. Рубіжне) та Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної станції швидкої медичної допомоги.

 

Прочитано 108 раз Последнее изменение Вівторок, 31 Жовтень 2017 14:12
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация