Искать


 

Середа, 25 Жовтень 2017 08:40

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів щодо безпеки роботи в осінньо-зимовий період

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів щодо безпеки роботи в осінньо-зимовий період

    Протягом жовтня 2017р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області під час роботи в осінньо-зимовий період.       

    Одним з таких заходів став проведений нещодавно семінар з працівниками ФОП «Файбишева І.Ю.» (м. Рубіжне) на тему «Профілактика виробничого травматизму в осінньо-зимовий період». Розпочинаючи захід, інспектор ГУ Держпраці зазначив, що в осінньо-зимовий період кожному працівнику, і особливо тим, які проводять багато часу на вулиці, потрібно приділяти окрему увагу дотриманню низки правил перебування на відкритому повітрі, адже мороз може завдати не тільки непоправної шкоди здоров’ю людини, а навіть спровокувати її смерть.

    В ході семінару інспектор відділу нагадав присутнім про головні шкідливі умови та ризики під час роботи в осінньо-зимовий період та надав загальні рекомендації щодо профілактики виробничого травматизму взимку.

    Було зазначено, що особливо потрібно остерігатися холоду працівникам, робочий день яких проходить на вулиці, адже вони під час роботи стикаються одразу з двома основними небезпечними факторами: низька температура і слизька поверхня. Тому метою кожного інженера з охорони праці є донесення до працівників і до їх керівників правил безпеки перебування на відкритому повітрі взимку.

    Внаслідок впливу низької температури працівник може отримати обмороження, цьому сприяють різкі, часті коливання температури, висока вологість повітря, вітер, а також вологі, тісні одяг та взуття, що викликає збільшення тепловіддачі організму і порушення нормального кровообігу. Обмороженню сприяють також нерухоме положення, втома, голод, крововтрата та поранення. Попереджають обмороження наступним чином: потрібно не допускати намокання ніг, одяг і взуття повинні бути цілими, сухими, час від часу необхідно активно рухатися (ходити, бігати), вживати гарячий чай і їжу. При низьких температурах обмороження може статися при дотику голими руками до металевих частин машин, механізмів, приладів та інструментів. Щоб уникнути цього, роботи слід виконувати в рукавицях.

    Другим небезпечним фактором є слизькі дороги, тож працівникам підприємств слід звернути увагу на попередження падінь при пересуванні на слизьких дорогах, які можуть спричинити переломи кінцівок, травми голови, струс мозку, удари і синці.

    Після розгляду зазначених небезпечних факторів, присутнім були надані рекомендації щодо зменшення негативного впливу несприятливих погодних умов на працівників підприємства, з урахуванням специфіки його роботи. Особливу увагу інспектор ГУ Держпраці звернув на обов’язки керівництва по втіленню заходів та створенню безпечних умов праці та профілактики виробничого травматизму на підприємстві, а саме:

   - автомобілі, трактори та інші самохідні машини, призначені для використання в зимових умовах, повинні мати утеплену кабіну, справну систему обігріву та бути обладнані системою запуску двигуна з кабіни;

   - на підприємствах повинні бути пристрої для підігріву води, мастила, полегшення запуску двигуна. Підігрів двигуна та інших частин автомобіля, трактора паяльною лампою і відкритим вогнем не допускається. Водіям, трактористам, вантажникам та іншим особам під час стоянки забороняється відпочивати або спати в кабіні, салоні при працюючому двигуні;

   - для виконання робіт далеко від населених пунктів і проїжджих доріг при температурі нижче -20°С, а також під час хуртовини та снігопаду необхідно направляти одночасно не менше двох трактористів. Перед виїздом автомобілі повинні бути повністю заправлені пальним. За поверненням автомобілів на місце стоянки в кінці дня повинні стежити відповідальні особи. При затримці з поверненням автомобілів вони зобов'язані з'ясувати причину і вжити заходів для надання допомоги.

   - з урахуванням конкретних умов (малонаселена місцевість, погані погодні та дорожні умови) водії, та інші особи повинні бути навчені прийомам надання першої долікарської допомоги при обмороженні. При експлуатації автомобілів під час ожеледиці потрібно забезпечувати їх ланцюгами, засобами укриття, утеплення двигуна з боку радіатора і іншими подібними пристосуваннями.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками семінару були прийняті наступні рішення:

  1. Отримані під час семінару відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
  2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 70 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация