Искать


 

Четвер, 19 Жовтень 2017 11:59

З працівниками «ТОВ «Вог Ритейл» обговорено ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки

Оцените материал
(3 голосов)

З працівниками «ТОВ «Вог Ритейл» обговорено ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки

    19 жовтня 2017р. у ТОВ «Вог Ритейл» (м. Сєвєродонецьк) головним державним інспектором Відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області була прочитана лекція на тему «Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки».

    Під час лекції інспектором відділу були висвітлені наступні питання:

- ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки;

- декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки;

- ведення обліку об’єктів підвищеної небезпеки;

- проведення експертизи декларації безпеки.

    Присутнім була надана наступна інформація з питань ідентифікації, декларування, ведення обліку об'єктів підвищеної небезпеки , та з проведення експертизи декларації безпеки.

    Ідентифікація є процедурою виявлення об'єктів, на які поширюється дія Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки» та для яких необхідно виконувати повномасштабне дослідження небезпеки і рівня ризику з метою створення на його основі Декларації безпеки. Ідентифікація не є дослідженням безпеки,але результати ідентифікації можуть використовуватися на стадіях попереднього аналізу небезпеки. Ідентифікація проводиться суб'єктом господарювання з подальшим складанням повідомлення про її результати і передачі його відповідним органам.

    Процедура ідентифікації включає в себе наступні основні етапи:

- виділення потенційно небезпечних об'єктів, що містять небезпечні речовини, приведені в «Нормативах порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 11.06.2002р.;

- якщо об’єкт визнаний Потенційно небезпечним, проводиться ідентифікація його як об’єкта підвищеної небезпеки. Порядок ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 956 “Про ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки”.

    Під час проведення ідентифікації за відповідними методиками проводяться розрахунки сумарної маси небезпечних речовин, що використовуються, транспортуються, або виробляються на підприємстві. Якщо сумарна маса небезпечних речовин дорівнює, або перевищує встановлений норматив, таке підприємство визнається Потенційно небезпечним об’єктом відповідного класу. За результатами розрахунків складається повідомлення про результати  ідентифікації і надсилається в територіальний орган Держпраці.

    Суб'єкт господарської діяльності, у власності або користуванні якого є хоча б один об'єкт підвищеної небезпеки, протягом року після проведення ідентифікації, організовує розроблення і складання декларації безпеки об'єкта підвищеної небезпеки. Декларація безпеки складається на основі дослідження суб'єктом господарської діяльності ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику виникнення аварій, що пов'язані з експлуатацією цих об'єктів. Для об'єктів підвищеної небезпеки, що експлуатуються, вона складається як самостійний документ, а для об'єктів підвищеної небезпеки, що будуються (реконструюються, ліквідуються), - як складова частина відповідної проектної документації.

    Декларація безпеки повинна включати:

- результати всебічного дослідження ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику;

- оцінку готовності до експлуатації об'єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог безпеки промислових об'єктів;

- перелік прийнятих з метою зниження рівня ризику рішень і здійснених з метою запобігання аваріям заходів;

- відомості про заходи щодо локалізації і ліквідації можливих наслідків аварій.

    Декларація безпеки разом з позитивним висновком експертизи подається відповідним територіальним органам Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції,   державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції,     а     також     відповідній     місцевій  держадміністрації або виконавчому органу місцевої рад.

    Наприкінці заходу інспектор відповів на додаткові питання присутніх, що викликало жвавий інтерес. Робота з проведення активних превентивних заходів з охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області триває.

 

Прочитано 98 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация