Искать


 

Четвер, 19 Жовтень 2017 13:19

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів з працівниками підприємств агропромислового комплексу Луганської області

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів з працівниками підприємств агропромислового комплексу Луганської області


    Протягом тижня, з 11-17 жовтня 2017 року, на підприємствах агропромислового комплексу Сватівського, Старобільського і Новоайдарського районів інспекторським складом відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області були проведені семінари та наради на тему «Профілактика нещасних випадків: основні заходи по їх запобіганню».   

    Під час заходів з керівниками, інженерами з охорони праці, представниками профспілок сільськогосподарських підприємств і установ була проаналізована статистика нещасних випадків в підприємствах агропромислового комплексу, причини настання нещасних випадків та заходи щодо їх профілактики. Розпочинаючи заходи, інспектори ГУ Держпраці зазначали, що «Співставлення відносної кількості нещасних випадків, що сталися за останнє десятиріччя на підприємствах АПК, дозволяє зробити висновок, що головними причинами травматизму залишаються організаційні, пов'язані з так званим «людським фактором». Для усунення більшості з них не потрібно великих матеріальних затрат, необхідно лише підвищити рівень організації безпечного проведення робіт».

    Обговорюючи причини травматизму з важкими наслідками, увагу присутніх було акцентовано на тому, що на першому місці перебувають умови праці на мобільних засобах механізації, що не відповідають вимогам безпеки, гігієни праці та ергономіки. Незадовільні умови праці на сільськогосподарській техніці обумовлені в основному як перевищенням унормованих параметрів впливу довкілля щодо персоналу, так і перевищенням граничного стану сільськогосподарських машин. Потрібно розуміти, що навіть використання сучасних вітчизняних чи провідних чужоземних фірм сільськогосподарських машин залишає місце для ризику травмування через конструкційні (з погляду теорії безпеки та надійності) недоліки, організаційні прорахунки у виконанні технологічних процесів, низький рівень засвоєння працівниками безпечних методів роботи.

    Окрім цього, за останні роки збільшилася частка смертельних випадків травмування через технічну несправність машин і механізмів. При цьому більше половини випадків несправності технічних засобів відноситься до машин після семи-восьмирічної експлуатації. Загальний аналіз кількості нещасних випадків, що трапилися на виробництві протягом останніх десяти років, свідчить про монотонне зниження кількості травмованих працівників, ця величина зменшилася майже в 3,5 рази. В то й же час, показники важкості травматизму зростають, що може свідчити як про прихованість виробничого травматизму зокрема, так і про незадовільний стан охорони праці у багатьох галузях виробничої діяльності загалом.

    Говорячи про вплив видів робіт на травматизм інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було зазначено: «У сільському господарстві високий відсоток у загальному обсязі робіт займають сезонні польові роботи, що характеризуються значною інтенсивністю та напруженістю, перевищенням гранично допустимих нормативів щодо параметрів довкілля (температура, вологість, швидкість руху повітря, концентрація пилу і шкідливих речовин у робочій зоні при використанні хімічних засобів захисту рослин). Дія зазначених факторів може призводити до помилкових дій та нехтування безпекою, численних порушень правил гігієни, що є неприпустимим!»

    Наприкінці заходів окремо було обговорено заходи щодо профілактики виробничого травматизму та звернуто увагу присутніх, що сучасні концепції з охорони праці щодо забезпечення "мінімального наявного ризику небезпеки травмування" в виробничій системі "працівник - машина - довкілля" є особливо актуальними для умов сільськогосподарського виробництва. Серед них важливим напрямком у зменшенні ризику травмування працівників сільського господарства є своєчасне діагностування сільськогосподарської техніки з метою виявлення пошкоджень деталей машин та елементів конструкцій на ранніх стадіях, до виникнення магістральних тріщин, що можуть призвести до аварійного стану.

    За результатами проведення семінарів на кожному з підприємств були прийняті рішення про вживання заходів, які посилять профілактику виробничого травматизму. Завдяки проведеним заходам співробітники підприємств АПК змогли обговорити з фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області актуальні для своїх підприємств питання з охорони праці.

 

Прочитано 85 раз Последнее изменение Четвер, 26 Жовтень 2017 07:08
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация