Искать


 

Середа, 18 Жовтень 2017 08:15

Співробітники ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні виконкому Лисичанської міської ради

Оцените материал
(0 голосов)

Співробітники ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні виконкому Лисичанської міської ради

    Заступник начальника відділу та головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області 17 жовтня 2017 року прийняли участь у черговому засіданні виконавчого комітету Лисичанської міської ради.

    Окрім інших питань, на засіданні виконавчого комітету було розглянуто повноваження органів місцевого самоврядування, визначені частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснюються відповідно до Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 (далі-Порядок) та Порядку накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509. Під час розгляду цього питання присутні заслухали та обговорили наступну інформацію.

    З метою забезпечення реалізації зазначених повноважень міські ради міст обласного значення, сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад можуть прийняти, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наступні рішення:

- про створення структурного підрозділу, на який покладатиметься обов’язок здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, визначити його чисельність та структуру;

- про введення посади (посад) з повноваженнями інспектора праці;

- про покладання обов’язків інспектора праці на одну (кілька) із існуючих посад (за умови можливості виконання інших повноважень без шкоди для виконання контрольних функцій).

    Рішення про створення структурного підрозділу чи введення окремої (додаткової) посади приймається на сесії відповідної ради з дотриманням вимог статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

    При прийнятті рішення доцільно врахувати чисельність виконавчого органу, достатню для ефективного здійснення контрольних повноважень, яку рекомендується встановлювати у розрахунку один інспектор праці на 20 000 чисельності населення, що проживає на території відповідної міської ради міста обласного значення чи об’єднаної територіальної громади.

    При визначенні виконавчого органу, відповідального за реалізацію контрольних повноважень, необхідно також врахувати:

- обсяг обов’язків, які покладаються на виконавчий орган;

- кількість, тип, розмір і розташування роботодавців, які підлягають інспектування.

    Окрім того, під час засідання були розглянуті рекомендації стосовно видачі посвідчення інспекторам праці, внесення відомостей про повідомну реєстрацію та здійснення інспекційного відвідування.

    Відповідно до Порядку інспектори праці міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

- своєчасної та у повному обсязі оплати праці,

- додержання мінімальних гарантій в оплаті праці,

- оформлення трудових відносин.

    За результатами інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) складається акт, а у разі виявлення порушень – акт і припис про усунення порушень. Матеріали, зафіксовані засобами аудіо-, фото- та відеотехніки в ході інспекційних відвідувань, долучаються до акта у паперовому або електронному вигляді на дисках для лазерних систем зчитування, на яких проставляється номер акта. Про долучення таких матеріалів робиться відмітка в акті.

    У разі виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування вживаються заходи щодо притягнення роботодавців та винних посадових осіб до кримінальної, адміністративної, фінансової та дисциплінарної відповідальності.

 

Прочитано 68 раз Последнее изменение Середа, 18 Жовтень 2017 12:09
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация