Искать


 

Середа, 18 Жовтень 2017 10:16

Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області провели круглий стіл з працівниками шахти «Привільнянська»

Оцените материал
(7 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області провели круглий стіл з працівниками шахти «Привільнянська»

    Фахівці Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області 18 жовтня 2017р. провели «круглий стіл» з інженерно-технічними працівниками та робітниками ВП «Шахта Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля», під час якого обговорено методичні рекомендації щодо складання, заповнення (поповнення) планів розвитку гірничих робіт на вугільних підприємствах.

    В ході обговорення було зазначено, що плани розвитку гірничих робіт складаються для всіх діючих, споруджуваних і реконструйованих шахт і розрізів по кожному пласту, на яких плануються проводити підготовчі та очисні роботи. Плани розвитку гірничих робіт на пластах чи їх проекції на вертикальну площину складаються на основі похідної документації.

    Інспекторами ГУ Держпраці було звернуто увагу присутніх на те, що на підготовлену основу календарних пластових планів наноситься наступна інформація:

 1. Фактичне положення гірничо-підготовчих і очисних робіт станом на початок місяця.
 2. Очікуваний стан гірничих робіт (від фактичного до початку планованого періоду)
 3. Проектований розвиток гірничих робіт.
 4. Плановані до будівництва наземні і підземні споруди (надшахтні споруди, стволи, шурфи, штольні, кросинги, розвідувальні та технічні свердловини та інші об'єкти).
 5. Плановані втрати вугілля і запаси намічені до списання.
 6. Прогнозні геологічні порушення в умовних знаках.

Розрізи складних порушень виносяться на вільну частину плану в зручному для читання масштабі з посиланнями на місця їх знаходження.

 1. Напрямок діючого вентиляційного струменя у виробках.
 2. Запланований спосіб механізації виїмки вугілля і тип кріплення, управління покрівлею, спосіб закладки виробленого простору, зольність вугілля, повна і виїмкова потужність пласта - у вигляді цифрової або структурної колонки.

Інформація розміщується на початку очисних робіт планованого виїмкового поля і в місцях її зміни (в скороченому, вигляді). При неможливості розміщення зазначеної інформації в межах виїмкового контуру допускається її винесення на вільну частину плану з відповідним посиланням.

 1. Плановані засоби доставки вугілля з очисного вибою до навантажувального пункту або магістральної конвеєрної лінії. Типи конвеєрів проставляються в місцях установок їх приводів.
 2. Тип комбайна або машини у підготовчих виробках.
 3. Структурна колонка (розріз) пласту, шару з породами що вміщаються (для покрівлі-в межах 6-8 кратної потужності пласта, для ґрунту - в межах 2-3-кратної) по кожному планованому виїмковому полю в довільному масштабі. При витриманій будові пласта і бічних порід структурна колонка складається один раз з експлуатаційного блоку, крила шахтного поля.

    На структурному розрізі вказуються:

- потужність пачок вугілля і прошарків порід у вугільному пласті;

- потужність і назва порід покрівлі і ґрунту з відображенням порід несправжньої покрівлі і ґрунту;

- межі потужності пласта що виймається;

- якісна характеристика вугілля (сланцю);

- коефіцієнт міцності (тимчасовий опір стисненню, кг/см2) вугілля, порід покрівлі і ґрунту.

 1. Кліваж вугілля і порід основної покрівлі з характеристикою азимута напрямку простягання і падіння основних площин його систем на площах (згідно з умовними знаками).
 2. Найменування очисних дільниць і вибоїв. Номери очисних ділянок з індексами, що позначають перехід з одного поля (стовпа) в інший, розміщуються на плані біля оконтуреної збійки (монтажної камери) або вище найменування лави.
 3. Небезпечні і загрозливі зони за гірськими ударами, раптовими викидами вугілля, породи і газу, підвищеного і опорного гірського тиску, проривів води, пливуна, пожеж та інших умов.
 4. Таблиця наявності промислових, підготовлених і готових до виймання запасів та інших гірських показників по пласту.

    Запаси по кожному пласту проставляються: очікувані на початок, і плановані на кінець року.

    Завдяки проведеному превентивному заходу присутні оновили та доповнили свої знання з ведення технічної документації.

 

Прочитано 121 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация