Искать


 

Вівторок, 17 Жовтень 2017 12:54

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд лекцій для працівників ТОВ «Рубіжанський трубний завод»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд лекцій для працівників ТОВ «Рубіжанський трубний завод»

    Інспектори відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області продовжують проводити превентивні заходи з питань організації та проведення атестації робочих місць, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці та призначення пенсії за віком на пільгових умовах. 
     Так, нещодавно інспекторами відділу проведено ряд лекцій для працівників ТОВ «Рубіжанський трубний завод», головною метою яких є забезпечення соціального захисту працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами. Під час лекцій було зазначено, що атестація робочих місць за умовами праці має проводитися на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» (ст.7,13) згідно з порядком, затвердженим постановою Кабінета Міністрів України від 01.08.92 р. № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.92 р. № 41.

    Під час заходів інспектори ГУ Держпраці акцентували увагу на тому, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (остання редакція затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461), Список виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290, Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 163, тощо.

    Також інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було наголошено на те, що за результатами атестації робочих місць визначається не лише право працівників на відповідні пільги, а й розробляються заходи щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працівників, організаційні, технічні, економічні та соціальні заходи, передбачені колективним договором щодо поліпшення умов трудової діяльності на виробництві. Також за рахунок коштів роботодавців можуть встановлюватись інші пільги та компенсації, не передбачені законодавством.

 

Прочитано 171 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация