Искать


 

П'ятница, 06 Жовтень 2017 16:21

В ГУ Держпраці відбувся черговий превентивний антикорупційний захід

Оцените материал
(1 Голосовать)

В ГУ Держпраці відбувся черговий превентивний антикорупційний захід 

    Головне управління Держпраці у Луганській області продовжує активну превентивну діяльність із запобігання можливих корупційних правопорушень у своїх структурних підрозділах.

    Так, нещодавно головний спеціаліст з питань протидії корупції ГУ Держпраці провів семінар щодо запобігання корупційних правопорушень, учасниками якого стали фахівці відділу персоналу ГУ Держпраці у Луганській області.

    Під час заходу присутні обговорили основні статті Закону України «Про запобігання корупції», які пов’язані із особливостями роботи державних службовців. Зокрема, було обговорено наступну інформацію: 

   - терміни, визначені ст..1 Закону;

   - документи, якими регулюються відносини, що виникають у сфері запобігання корупції згідно ст..2 Закону;

   - суб’єкти, на яких поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» ст.. 3 Закону;

   - обмеження спільної роботи близьких осіб (відповідно до ст.27 Закону). Було зазначено, що держслужбовці не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам;

   -      стаття 368 Кримінального кодексу України, згідно якої прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

   - інше.

    Присутнім було роз’яснено що таке корупційні правопорушення та яка відповідальність настає за їх скоєння. Також увагу присутніх було акцентовано на такі випадки, що демонструють небажання деяких посадовців Держпраці працювати чесно та дотримуватися законів України, що є неприпустимим. Державна служба України з питань праці висловлює нульову толерантність до корупції та вкотре нагадує, що інспектори праці не мають жодного права перевищувати свої повноваження, а особливо вимагати від роботодавців і підприємців «винагороди» за ті чи інші неправомірні дії!

    Окрім цього, головний спеціаліст з питань протидії корупції акцентував увагу на дотриманні правил етичної поведінки державного службовця, неприпустимості перевищення посадових обов’язків, кримінальній відповідальності за отримання неправомірної вигоди. Наприкінці заходу  були додатково обговорені ті аспекти теми заходу, що викликали у присутніх питання.

 

Прочитано 254 раз Последнее изменение Понеділок, 09 Жовтень 2017 12:56
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация