Искать


 

Четвер, 05 Жовтень 2017 06:59

З працівниками Сватівської районної державної адміністрації обговорено безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів

Оцените материал
(2 голосов)

З працівниками Сватівської районної державної адміністрації обговорено безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів

 

    Протягом тижня – 27 вересня по 03 жовтня 2017р. інспекторським складом відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів з охорони праці за участю співробітників підприємств області.

    Одним з таких заходів став семінар з працівниками Сватівської районної державної адміністрації, під час якого учасники заходу обговорили вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.

    Розпочинаючи захід, інспектор відділу наголосив, що «Неправильне користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах призводить до нещасних випадків».

    Основна частина семінару була присвячена розгляду вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків. Зокрема, присутні ознайомились з такою інформацією.

    Витяг з V.6. Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків (ПБСГ НПАОП 0.00-1.76-15).  

   6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

   Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

   6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

   6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах.

   При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату.

    В ході семінару інспектором відділу були наведені приклади, та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання  первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Під час проведення цього та подібних заходів, особлива увага приділяється підготовці систем газопостачання та опалення до роботи в осінньо-зимовий період з метою забезпечення безаварійної експлуатації підприємствами  систем газопостачання в холодний період року.

 

Прочитано 206 раз Последнее изменение Четвер, 05 Жовтень 2017 07:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация