Искать


 

Вівторок, 03 Жовтень 2017 15:51

ГУ Держпраці звертає увагу на безпеку праці під час виконання робіт з обробітку ґрунту

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці звертає увагу на безпеку праці під час  виконання робіт з обробітку ґрунту

    Протягом вересня 2017р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки у сільськогосподарських підприємствах області під час організації та виконання операцій з обробітку ґрунту.      

     Зокрема, на минулому тижні інспектором відділу був проведений семінар з працівниками одного з приватних підприємств Кремінського району на тему  «Дотримання вимог безпеки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу під час  виконання операцій з обробітку ґрунту».

    Під час заходу з присутніми були розглянуті наступні питання:

1. Профілактика травматизму;

2. Дотримання вимог безпеки та охорони праці при підготовці та виконанні операцій з обробітку грунту.  

    В ході обговорення зазначених питань інспектор ГУ Держпраці  акцентував увагу на тому, що нещасні випадки в АПК найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин. Це, насамперед, трактори та вантажні автомобілі. Однією з причин нещасних випадків у сільському господарстві є неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів.

    «Тому, особливу увагу аграріїв звертаємо на небезпечні та шкідливі виробничі чинники, які можуть впливати під час використання сільськогосподарської техніки:

фізичні - рухомі агрегати й механізми, підвищена температура, запиленість та загазованість повітря робочої зони;  рівень шуму, вібрації,  освітленості робочої зони, статичної електрики;

хімічні - пестициди, агрохімікати, гази розкладання органічних речовин

психофізіологічні - фізичні  та нервово-психічні перевантаження» - зазначив фахівець ГУ Держпраці.

    Від цих чинників залежить і професійні ризики. Зокрема, наступні ризики під час роботи на ґрунтооброблювальних, посівних та садильних машинах, під час агрегатування сільськогосподарської техніки:

— перекидання машини, агрегату;
— раптове опускання навісного знаряддя;
— травмування працівника рухомими механізмами машин;
— наїзд   на дорожні перешкоди або на працівника;
— падіння знаряддя на працівника;
— втрата стійкості з'єднуваного (агрегатованого) знаряддя;
— падіння працівника з машин;
— від'єднання причепу під час руху.

    Після розгляду ризиків, присутнім були надані рекомендації щодо дотримання вимог техніки безпеки під час  виконання операцій з обробітку грунту.

    Роботодавцю та відповідальним керівникам структурних підрозділів необхідно перед початком посівної скласти технологічну карту робіт,  до якої включити усі аспекти виробничих операцій, у тому числі з охорони праці. Провести інструктажі з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, медогляди, перевірку знань (особливо механізаторів) щодо дотримання правил безпечного виконання робіт. Посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни. Не допускати до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані. Фаховий рівень працівників повинен відповідати виконуваним роботам. Перевірка відповідності машин та обладнання – вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху та електробезпеки. Рух та розміщення  машин, агрегатів,   транспортних засобів на полях необхідно проводити виключно згідно з розробленими технологічними картами.

    Слід організувати в польових умовах пункти обігріву і харчування працівників, надання, за необхідністю, медичної допомоги. Забезпечити працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Працівників без засобів   індивідуального   захисту,  а  також,  якщо  вони  знаходяться  в забрудненому, несправному   стані   або  з  простроченими  строками  періодичних випробувань, до роботи не допускаються.

    «Вкрай важливо виконувати правила безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив. Доставку пилоподібних мінеральних добрив на поле з подальшим їх внесенням у ґрунт необхідно здійснювати на спеціальному транспортному засобі, обладнаному устаткуванням для вивантаження.  Роботи, пов’язані з підготовкою мінеральних добрив до внесення у ґрунт, здійснювати за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення» - акцентував увагу присутніх співробітник ГУ Держпраці.

    Під час роботи із пестицидами та мінеральними добривами:

— перевозити аміачну селітру з іншими мінеральними добривами на одному транспортному засобі;
— у темний час доби виконання робіт, пов’язаних з транспортуванням аміако-вмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішування їх та внесення  у ґрунт;
— транспортувати разом  різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких, у разі порушення упаковки, може спричинити займання;
— перевозити пестициди та протруєне насіння разом з біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами;
— готувати розчини пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації; 
— використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тару від мінеральних добрив, навіть після її знешкодження.

    Заборонено:

— експлуатацію несправних машин та обладнання; сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;
— використання машин з недостатнім ущільненням з’єднань;
— перебування у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів;
— одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок;
— підйом або спуск з машин під час їх руху;
— робота на навісних сівалках.

    Слід пам’ятати, що завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами повинно бути механізованим. Ручне завантаження допускається лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора. Замінювати, очищати і регулювати робочі органи навісних машин і знарядь, які перебувають у піднятому стані, дозволено після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

    Наприкінці заходу керівнику і спеціалісту підприємств було рекомендовано  посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму, організувати роботу виключно згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві та суворо дотримуватись нормативних актів з охорони праці. 

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками семінару були прийняті наступні рішення:

  1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
  2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 197 раз Последнее изменение Середа, 04 Жовтень 2017 08:04
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация