Искать


 

П'ятница, 29 Вересень 2017 06:50

Безпечне виконання робіт у ємкостях та посудинах обговорено з працівниками СЕВЕРОДОНЕЦЬКИЙ «НДІХІММАШ»

Оцените материал
(3 голосов)

Безпечне виконання робіт у ємкостях та посудинах обговорено з працівниками СЕВЕРОДОНЕЦЬКИЙ «НДІХІММАШ»

 

    З метою профілактики виробничого травматизму, аналізу стану охорони праці на підприємствах та вдосконалення здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловсоті Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів.

    Так, нещодавно інспектором відділу проведено семінар на тему «Безпечне виконання робіт у ємкостях та посудинах» у ПрАТ «СЕВЕРОДОНЕЦЬКИЙ НДІХІММАШ». Під час заходу з присутніми була обговорена наступна інформація з таких питань.

    1. Положення про розробку інструкцій з охорони праці. Порядок розробки та перегляду інструкцій з охорони праці, що діють в установі.    

    Загальне керівництво за розробкою інструкцій з охорони праці покладено на директора ПрАТ «СЕВЕРОДОНЕЦЬКИЙ НДІХІММАШ». Призначення керівників структурних підрозділів особами, що відповідають за розробку або перегляд інструкцій з охорони праці. Контроль та надання методичної допомоги при розробці інструкцій з охорони праці фахівцем служби охорони праці. Вимоги до оформлення титульних листів, перших та останніх сторінок інструкцій з охорони праці.

    2. Роботи з підвищеної небезпекою.

   Як показує статистика, на долю робіт з підвищеною небезпекою на окремих підприємствах і виробництвах припадає від 30 до 50% нещасних випадків з тяжкими наслідками. Приблизний перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібно попереднє навчання і перевірка знань працівників з питань охорони праці, складається більш ніж зі 150 позицій, і включає роботи, які:

   - пов'язані з процесами, які створюють небезпеку для життя і здоров'я працівників, що виконують ці роботи, і осіб, що їх оточують;

   - пов'язані із застосуванням предметів і знарядь праці, що представляють підвищену небезпеку;

   - виконуються у виробничому середовищі, яке представляє підвищену небезпеку;

   - що представляють підвищену небезпеку у зв'язку з їх виконанням в особливих умовах.

    Тобто до робіт з підвищеною небезпекою відносять  усі роботи, що вимагають особливо суворого дотримання вимог безпеки,  високої узгодженості в діях працівників, здійснення спеціальних технічних і організаційних заходів безпеки, а також постійного контролю за ходом їх виконання.

       3. Безпеки парці при виконанні газонебезпечних робіт.

    Широко використовувані при ремонтах газонебезпечні і вогневі  роботи також відносяться до робіт підвищеної небезпеки, під час виконання яких виникають нещасні випадки і при тому групові. З метою попередження надзвичайних подій слід пам’ятати про основні заходи безпеки під час виконання газонебезпечних робіт, особливо у замкнених просторах.

   До газонебезпечних відносяться роботи, пов'язані з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі, роботи усередині місткостей (апарати, сушарні барабани, печі сушарні, реактори, резервуари, цистерни і інше аналогічне устаткування, а також колектори, тунелі, колодязі, приямки і інші аналогічні місця), при проведенні яких є або не виключена можливість виділення в робочу зону, визначувану відповідно до ГОСТ 12.1.005-76, вибухо- і пожежонебезпечної або шкідливої пари, газів і інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння, зробити шкідливий вплив на організм людина, а також робота при недостатньому вмісту кисню (об'ємна доля нижче 20 %).

    Це, наприклад, роботи в гальванічних цехах, лакофарбувальному, фармацевтичному, хімічному виробництві, складах хімічних речовин та нафтобазах під час загрузки-вигрузки сировини та продукції, в спорудах інженерних комунікацій (водопостачання, водовідведення, теплопостачання, електропостачання, мережі ліній зв’язку та елекомунікацій тощо), спеціалізованих спорудах та ємностях технологічних установок.

      4. Профілактика нещасних випадків.

    Висвітлюючи це питання, інспектор ГУ Держпраці, з метою запобігання нещасним випадкам на підприємстві, порекомендував керівництву підприємства наступне:

   - провести позачерговий інструктаж працівників підприємств, які виконують роботи підвищеної небезпеки;

   - перевірити наявність та комплектність протигазів і рятувальних поясів, а також провести обстеження на справність усіх спускних драбин у колодязях, розміщених на підлеглих об’єктах;

   - організувати навчання і надалі щоквартально проводити з кожним працівником, що викону є газонебезпечні роботи навчально-тренувальні заняття з імітацією ліквідації аварій та надання допомоги у разі нещасного випадку через отруєння шкідливими парами та газами, особливо в замкнутих просторах;

   - забезпечити постійний контроль повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт;

   - обмежити проведення газонебезпечних робіт у разі високих температур повітря;

   - газонебезпечні роботи виконувати тільки в присутності відповідальних працівників підприємства;

   - створити відомчі комісії для проведення перевірок стану охорони праці із вищевказаних питань і надати за результатами відомчих перевірок інформацію до Головного управління Держпраці.

    Завдяки проведенню цього заходу учасники семінару розглянули та обговорили питання з безпечного виконання робіт та зменшення ризиків під час виконання вищевказаних робіт. В ході семінару інспектор ГУ Держпраці відповів на ряд питань присутніх щодо різноманітних аспектів теми заходу.

 

Прочитано 133 раз Последнее изменение П'ятница, 29 Вересень 2017 07:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация