Искать


 

Четвер, 28 Вересень 2017 07:25

Питання безпеки експлуатації засобів захисту газопроводів від електрохімічної корозії обговорено у Марківському МРУЕГГ

Оцените материал
(0 голосов)

Питання безпеки експлуатації засобів захисту газопроводів від електрохімічної корозії обговорено у Марківському МРУЕГГ

 

    Протягом тижня – з 21 по 27 серпня 2017р. інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів на підприємствах області, присвячених безпеці при експлуатації газових приладів.

    Одним з таких заходів став семінар на тему «Стан безпечної експлуатації систем газопостачання. Вимоги безпеки при експлуатації засобів захисту газопроводів від електрохімічної корозії», який інспектором відділу проведено 27 серпня для працівників служби ЕХЗ Марківського МРУЕГГ (філія ПАТ «Луганськгаз»).

    В ході семінару разом із присутніми фахівець ГУ Держпраці розглянув основні вимоги IХ розділу НПАОП 0.00-1_76-15 - «Захист сталевих споруд систем газопостачання від електрохімічної корозії». В ході розгляду увага присутніх була акцентована на таких питаннях, як заходи із захисту від корозії споруд систем газопостачання, проектування, будівництво та експлуатація установок захисту від електрохімічної корозії, ввод в дію установок ЕХЗ, технічний огляд установок ЕХЗ, інше.

    Зокрема, під час заходу інспектор ГУ Держпраці процитував  присутнім основні вимоги IХ розділу НПАОП 0.00-1_76-15:

   «9.1. Заходи із захисту від корозії повинні забезпечувати цілісність споруди протягом всього строку її експлуатації.

   9.2. Проектування, будівництво та експлуатація установок захисту від електрохімічної корозії споруд систем газопостачання повинна виконуватись згідно з вимогами ДСТУ Б.В.2.5-29:2006.

   9.3. Відповідальними за стан ЕХЗ споруд систем газопостачання є їх власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)).

   9.4. Всі види ЕХЗ, передбачені проектом газопостачання, повинні вводитись в дію до введення побудованих підземних споруд в експлуатацію, а в зонах небезпечного впливу блукаючих струмів - не пізніше одного місяця після укладання газопроводу в ґрунт.

   9.5. Діагностичні, налагоджувальні і експлуатаційні роботи на установках ЕХЗ, а також проведення електричних вимірювань повинні здійснюватися працівниками, які пройшли навчання і мають посвідчення на право виконання роботи в електроустановках напругою до 1000 В та групою допуску не менше ІІІ.

  9.8. Технічний огляд установок ЕХЗ виконується в строки, що встановлені власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)), які забезпечують їх безперебійну роботу, але не рідше ніж:

 установки дренажного захисту - чотири рази на місяць;

 установки катодного захисту - один раз на місяць;

 установки протекторного захисту - один раз на рік.

   Для установок ЕХЗ, обладнаних засобами телеметричного контролю, періодичність збільшується в два рази.

   9.11. Вимірювання потенціалів на підземних сталевих спорудах системи газопостачання повинні проводитися під час перевірки ефективності роботи установки ЕХЗ не рідше одного разу на 3 місяці, а також після кожної зміни корозійних умов, у зв’язку із зміною режиму роботи установок електропостачання електрифікованого транспорту, розвитку мереж джерел блукаючих струмів, газопроводів і інших підземних металевих інженерних мереж, а також після кожного капітального ремонту установок ЕХЗ.

   За межами зон впливу діючих установок ЕХЗ - не рідше двох разів на рік. Двічі на рік повинен проводитись аналіз корозійного стану підземних сталевих газопроводів з побудовою діаграми зміщення потенціалів.

   В зонах дії блукаючих струмів щороку необхідно виконувати вимірювання стаціонарних потенціалів газопроводів у нічний час.

   9.16. Всі роботи працівників підрозділів з експлуатації ЕХЗ на тягови підстанціях і відсмоктувальних пунктах електротранспорту проводяться за участю працівників підстанції.

   9.17. Металеві корпуси електроустановок, які не знаходяться під напругою, повинні мати занулення і захисне заземлення.

   9.18. Підключення захисних установок до електромережі змінного струму 110/220 В повинно виконуватись представником власника електричних мереж відповідно до вимог Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 17 січня 2013 року № 32, зареєстрованих  в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2013 року за № 236/22768.

   9.19. Виконання ЕХЗ інженерних підземних мереж повинно здійснюватися на підставі проектів робіт, які погоджені з газорозподільними підприємствами.

   9.20. Поточний ремонт установок ЕХЗ здійснюється в процесі експлуатації на підставі акта технічного огляду або технічного обслуговування. Плановий ремонт установок ЕХЗ здійснюється щороку. Капітальний ремонт проводиться відповідно до дефектних актів і розробленої технічної документації на ЕХЗ».

    Під час цього та подібних заходів інспектори відділу державного нагляду в газовому комплексі акцентують увагу інженерно-технічніх працівників та робітників підприємств області щодо необхідності суворого дотримання нормативно-правових актів з охорони праці з метою запобігання нещасним випадкам на виробництвах та професійних захворювань.

 

Прочитано 398 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация