Искать


 

Вівторок, 26 Вересень 2017 08:39

В ГУ Держпраці проведено ряд лекцій щодо службової інформації

Оцените материал
(0 голосов)

В ГУ Держпраці проведено ряд лекцій щодо службової інформації

 

    Протягом вересня 2017 року сектором звернення громадян та доступу до публічної інформації були проведені лекції для працівників Управління гірничого нагляду, відділу експертної  роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг і відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму  Головного управління Держпраці у Луганській області на тему: «Службова інформація: порядок віднесення та доступу».

    Під час лекцій були розглянуті питання порядку віднесення інформації  до службової, присвоєння документам грифу «для службового користування», згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації». Обговорено питання  щодо обмеження доступу до документів з грифом «для службового користування»,який здійснюється при дотриманні сукупності вимог, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації». Увагу учасників лекцій було акцентовано увагу на те, що обмеженому доступу підлягає інформація, а не документ, відповідно до частини сьомої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

    Окремо під час заходів розглядався «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в Держпраці», який затверджено наказом Державної служби України з питань праці від 07 квітня 2016 року №39 та на «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію» (далі-Перелік), який затверджено наказом Головного управління Держпраці у Луганській області від 14 лютого 2017 року № 29.Водночас Перелік може слугувати тільки орієнтиром для запитувачів щодо інформації, доступ до якої може бути обмежено, у разі, якщо при застосуванні сукупності вимог, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації» в кожному конкретному випадку нададуть підстави для її обмеження.

    Тобто, Перелік не може бути єдиною підставою для відмови у наданні певної інформації, і, відповідно, відмова  у наданні інформації з посиланням лише на Перелік є порушенням вимог Закону. Відмова у наданні інформації буде обґрунтованою лише за умови наявності мотивованого висновку розпорядника інформації про те, що законні підстави для обмеження у доступі до запитаної інформації, які існували раніше, продовжують існувати й на день надання запитувачу такої інформації відповіді. Такий обґрунтований висновок має надаватись розпорядником інформаціїв листі, яким він відмовляє у наданні запитуваної інформації.

    Окремо під час лекцій увагу присутніх було акцентовано на тому, що право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, а саме, - кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

    Метою проведення лекцій було роз’яснення щодо правильності роботи із службовою інформацією працівниками Головного управління під час виконання ними своїх посадових обов’язків. Завдяки цьому слухачі лекцій оновили та доповнили свої відповідні знання, що буде допомагати їм у роботі.

 

Прочитано 266 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация