Искать


 

Вівторок, 26 Вересень 2017 06:54

Інспектором ГУ Держпраці разом із представником Норвезької ради у справах біженців проведено семінар щодо легальної зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці разом із представником Норвезької ради у справах біженців проведено семінар щодо легальної зайнятості

 

    25 вересня 2017 року у Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість» за участю головного державного інспектора відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області та представника Норвезької ради у справах біженців.

    Норвезькою радою у справах біженців було надано правову інформацію та консультацію з питань одержання документів про освіту, про трудову діяльність, пенсійне посвідчення на непідконтрольній території.

    Головним державним інспектором ГУ Держпарці було роз’яснено основні питання щодо трудового договору, випробування при прийнятті на роботу, трудові книжки згідно Кодексу законів про працю України. Зокрема, надано наступну інформацію.

    Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. 

    При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:

- осіб, які не досягли вісімнадцяти років;

- молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;

- осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;

- інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;

- переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;              

- вагітних жінок;

- одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;

- осіб на тимчасові та сезонні роботи;

- внутрішньо переміщених осіб.

    Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

    Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

    Якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір.

    Трудова книжка є основним документом про трудову дiяльнiсть працiвника. Особам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пiзнiше п'яти днiв пiсля прийняття на роботу. До трудової книжки заносяться вiдомостi про роботу, заохочення та нагороди за успiхи в роботi на пiдприємствi, в установi, органiзацiї; вiдомостi про стягнення до неї не заносяться.  Порядок ведення трудових книжок визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.

 

Прочитано 205 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация