Искать


 

Понеділок, 25 Вересень 2017 11:59

ГУ Держпраці інформує щодо дій керівника та співробітників підприємства, якщо працівник отримав ушкодження в робочий час під час бійки

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо дій керівника та співробітників підприємства, якщо працівник отримав ушкодження в робочий час під час бійки

    Згідно проведеного аналізу екстрених повідомлень про звернення  потерпілих з посиланням на нещасний випадок на виробництві, які надійшли до Головного управління Держпраці у Луганській області від лікувально-профілактичних закладів потерпілі отримують травми не лише під час  виконання трудових  обов’язків, а і внаслідок людських стосунків. Розглянемо випадок, коли ескалація конфлікту між працівниками дійшла граничної межі і вилилась у бійку. В цій ситуації свідки події повинні зробити наступне:

    перша дія -  терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально - профілактичного закладу;

    друга дія – викликати поліцію.

    Керівник структурного підрозділу, де трапилася бійка, повинен невідкладно зафіксувати всі обставини події  у доповідній записці на ім’я керівника підприємства, бажано із зазначенням свідків.

    Отримати письмові пояснення від учасників бійки. Письмові пояснення важливі насамперед для з’ясування причин конфлікту. Разом з тим, вони потрібні й при визначенні відповідальності. Якщо учасник (учасники) бійки відмовляються від надання письмових пояснень, слід скласти відповідний акт.

    Якщо отримані працівником тілесні ушкодження призвели до тимчасової чи постійної втрати працездатності постає питання: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків  виробничого характеру?

     На сьогодні в Україні діє Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011№1232 (далі - Порядок №1232).

    Обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом і складається акт за формою Н-1, зокрема, визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів (пп..16 п.15 Порядку №1232). Таким чином, залежно від обставин, що призвели до бійки, нещасний випадок можна кваліфікувати і як такий, що пов’язаний з виробництвом, і як непов’язаний.

    На підприємстві готують наказ про накладання дисциплінарного стягнення на працівника, який спричинив бійку, порушив дисципліну на підприємстві. За порушення трудової дисципліни Кодекс Законів про Працю  передбачає дисциплінарну відповідальність у  формі догани або звільнення.  Стягнення оголошується у наказі(розпорядженні) і повідомляється працівникові під підпис. Якщо працівник відмовляється ознайомитися з наказом про стягнення, оформлюють відповідний акт.

 

Прочитано 492 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация