Искать


 

Вівторок, 19 Вересень 2017 10:34

Працівникам шахти «Новодружеська» надано консультації щодо права на пенсію за віком на пільгових умовах

Оцените материал
(0 голосов)

Працівникам шахти «Новодружеська» надано консультації щодо права на пенсію за віком на пільгових умовах

 

    Головним державним інспектором відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно була проведена виїзна консультація на відокремленому підрозділі шахта «Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля», де були надані роз’яснення щодо Постанови Кабінету Міністрів України № 461 від 24.06.2016 року «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» за списками № 1 та № 2. 

    Окрім висвітлення зазначеного питання, інспектор ГУ Держпраці надав роз’яснення працівникам підприємства щодо особливостей призначення пенсій за віком та пенсії на пільгових умовах, адже саме ці питання задаються найчастіше.

    «На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті  повний  робочий  день  на підземних роботах,  на  роботах  з  особливо  шкідливими  і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посаді  показників  ( 461-2016-п), затверджуваним Кабінетом Міністрів країни,  і  за  результатами  атестації  робочих  місць  -  після досягнення  50  років  і  при  стажі  роботи  не  менше 25 років у чоловіків,  з  них  не  менше 10 років на зазначених роботах, і не менше  20  років  у  жінок,  з  них  не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах» -  роз’яснив інспектор ГУ Держпраці.

    Також було зазначено, що працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і  особливо  важкими  умовами  праці, передбаченого абзацом першим цього  пункту,  але  мають  не  менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за   віком   на   пільгових  умовах  призначаються  із  зменшенням пенсійного  віку,  встановленого  абзацом  першим  частини  першої статті   26 Закону  України  "Про  загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування".

    Завдяки проведенню цього заходу, працівники шахти «Новодружеська» мали змогу отримати відповіді на питання щодо пенсію за віком на пільгових умовах. Нагадаємо, на минулому тижні фахівці ГУ Держпраці провели виїзні консультації у ТОВ «Лізінвест» (м. Рубіжне) та у Лисичанській комунальній лікувально-профілактичній станції швидкої медичної допомоги. 

 

Прочитано 224 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация