Искать


 

Понеділок, 18 Вересень 2017 11:09

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд нарад у містах та районах області щодо реалізації органами місцевого самоврядування своїх повноважень

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд нарад у містах та районах області щодо реалізації органами місцевого самоврядування своїх повноважень

    На минулому тижні – з 11 по 13 вересня, головними державними інспекторами відділів державного нагляду в сфері трудових відносин та державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області були проведені наради у Білокуракинській, Новопсковській, Троїцькій та Чмирівській об’єднаних територіальних громадах та містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне.

    Під час заходів розглядались питання реалізації органами місцевого самоврядування повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування». У ході проведення заходів Головами територіальних громад було наголошено, що чисельність населення, яка проживає в межах територіальних громад Луганської області складає менш 20 000. Відповідно до методичних рекомендацій від 22.06.2017 № 6827/1/4-ДП-17 територіальні громади, які налічують менш 20 000 чисельності населення за рішенням такої громади повноваження можуть покладатися на  уповноважену посадову особу. Таким чином, приймати працівника або створювати структурний підрозділ недоцільно, тому у громадах буде вирішуватись питання про покладення контрольних повноважень на відповідну посадову особу.

    Інспекторами ГУ Держпраці було роз’яснено основні питання реалізації статті 259 КЗпП України в частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні. Приділено увагу частині третій статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де зазначено, що до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад належать:

   - здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

   - накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

    Також присутнім були роз’яснені деякі питання Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю від 26.04.2017 № 295. В ході проведення нарад інспекторами ГУ Держпраці надавались додаткові відповіді на питання присутніх щодо тих чи інших аспектів обговорюваної теми. Тож, зазначені заходи були вкрай актуальними та корисними для їх учасників.   

 

Прочитано 127 раз Последнее изменение Понеділок, 18 Вересень 2017 11:12
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация