Искать


 

Понеділок, 11 Січень 2016 08:05

ГУ Держпраці Луганської області акцентує увагу на культурі праці

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці Луганської області акцентує увагу на культурі праці

На початку нового року Головне управління Держпраці у Луганській області знову акцентує увагу роботодавців та працівників на необхідності дотримання культури праці та виконання вимог охорони праці, що є основою нормального функціонування підприємства.

Культура праці - це рівень праці, який забезпечується сукупністю ділових і моральних якостей працівника: це вміння, висока свідомість та організованість, точність і акуратність, дисциплінованість й відповідальність за свою роботу, вчинки.

Культуру охорони праці можна сформулювати як систему і методи вирішення проблем охорони праці, традиції, цінності, переконання, норми та правила, які формують імідж підприємства, що визначає безпечний стиль поведінки персоналу, забезпечує вирішення цільових завдань і заданий рівень безпеки.

Непрофесійне і «безкультурне» виконання своїх професійних обов’язків неприпустиме, адже  такими діями працівник завдає  шкоду собі, колегам та підприємству загалом. Тому підвищення культуру праці починається з виховання кваліфікованих і добре підготовлених спеціалістів.         

До чинників високої культури праці сьогодні відносять:

- ефективну систему матеріального і морального стимулювання зацікавленості робітників в підвищенні якості роботи, заохочення їх ініціативи,

- піклування про покращення умов праці і побуту робітників,

- створення сприятливого психологічного клімату в колективі,

- встановлення розуміння у відносинах між адміністрацією і працівниками, тощо.

Відсутність таких ознак розцінюється як дефіцит культури праці на виробництві.

Для забезпечення високої культури й охорони праці на виробництві роботодавець має запровадити систему управління охороною праці. Важливими елементами культури охорони праці на підприємстві є:

- проведення навчання працівників,

- робота на сучасному та безпечному обладнанні,

- забезпечення працівників засобами індивідуального захисту,

- створення оптимальних санітарно-гігієнічних і психофізіологічних умов праці, ін.

Отже, створення роботодавцем належних умов праці та виконання працівниками вимог охорони праці, є запорукою безпечної та продуктивної праці підприємства.

 

 

 

Прочитано 731 раз Последнее изменение Понеділок, 11 Січень 2016 08:17
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация