Искать


 

Четвер, 14 Вересень 2017 10:41

За участі фахівців ГУ Держпраці у м. Сєвєродонецьку відбувся круглий стіл щодо актуальних питань працевлаштування інвалідів

Оцените материал
(0 голосов)

За участі фахівців ГУ Держпраці у м. Сєвєродонецьку відбувся круглий стіл щодо актуальних питань працевлаштування інвалідів

 

    Нещодавно у консалтинговому центрі підтримки підприємництва у Луганській області міста Сєверодонецьку відбулось засідання круглого столу з роботодавцями та безробітними особами з інвалідністю на тему: «Працевлаштування інвалідів» та «Вакантні робочі міста на підприємствах для інвалідів», в якому прийняли участь головні державні інспектори відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області.

    На зазначеному заході також були присутні представники Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, представники Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради та відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, а також роботодавці області: ПАТ «ЕКОЕНЕРГІЯ», ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ПАТ «Луганськтепловоз», ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», ПАТ «Державний Ощадний Банк України» та інші.

    Фахівці державних установ роз’яснили роботодавцям та безробітним основні питання щодо укладення трудового договору з інвалідами, основи соціальної захищеності інвалідів в Україні згідно законодавства про працю та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема, була надана наступна інформація.

    Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

    Фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності інвалідів і дітей-інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фонду соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

    З метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

    Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням  обмежених можливостей інваліда.

    Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком   випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я інвалідів.

    Проведення цього та подібних заходів дає змогу виявити актуальні питання працевлаштування тих чи інших груп населення та суспільними зусиллями знайти вирішення цих питань. 

 

Прочитано 137 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация