Искать


 

Четвер, 14 Вересень 2017 07:27

З представниками шахт ПАТ «Лисичанськвугілля» обговорено актуальні питання з охорони праці

Оцените материал
(2 голосов)

З представниками шахт ПАТ «Лисичанськвугілля» обговорено актуальні питання з охорони праці 

 

    Нещодавно інспекторським складом Управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області спільно з представниками шахт ПАТ «Лисичанськвугілля» проведено семінар на тему «Порядок оформлення тривало діючих відступів від нормативно-правових актів з охорони праці».

    Розглядаючи тему семінару, інспектори ГУ Держпраці звернули увагу присутніх, що у статті 29 Закон України «Про охорону праці» (N 2695-XII), від 24 листопада 1992 року  N 2695-XII (Останні зміни і доповнення  внесені 9 квітня 2014 року № 191-VIII від 12.02.2015 (ВВР, 2015, № 21, ст. 133) прописані вимоги щодо тимчасового припинення чинності нормативно-правових актів з охорони праці. А саме, у разі неможливості повного усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я умов праці роботодавець зобов'язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці. Він може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.

    Відповідний орган державного нагляду за охороною праці розглядає клопотання роботодавця, проводить у разі потреби експертизу запланованих заходів, визначає їх достатність і за наявності підстав може, як виняток, прийняти рішення про встановлення іншого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці. Роботодавець зобов'язаний невідкладно повідомити заінтересованих працівників про рішення зазначеного органу державного нагляду за охороною праці.

    Крім того, аналогічні вимоги викладені в пункті 17 глави 1 розділу IV «Правил безпеки у вугільних шахтах» (НПАОП 10.0-1.01-10).

    У ході обговорення цього питання були визначені основні вимоги до переліку матеріалів, які необхідно додавати до клопотання про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.

 

Прочитано 121 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация