Искать


 

Понеділок, 11 Вересень 2017 12:27

Актуальні питання легальної зайнятості обговорено у Лисичанському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Актуальні питання легальної зайнятості обговорено у Лисичанському центрі зайнятості

    Головним державним інспектором Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно було проведено семінар на тему: «Легальна зайнятість», який пройшов у Лисичанському міському центрі зайнятості.

    Під час заходу присутнім було роз’яснено про те, що для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати «в конвертах» призводить до наступних негативних наслідків:

- відсутності захисту від незаконного звільнення;

- не отримання гарантованої заробітної плати два рази на місяць;

- втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо;

- втрати на право не залучатися до наднормових робіт без згоди працівника;

- втрати трудового стажу  при розрахунку розміру пенсії;

- відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки.

    Через відсутність підтверджуючих документів в разі трудового спору з роботодавцем неоформлені належним чином працівники не в змозі підтвердити свої права в судовому порядку та звертаються до органів виконавчої влади з проханням допомогти у ситуації, пов’язаній із затримкою виплати заробітної плати, незаконним звільненням, не виплати допомоги у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання.

    Крім того, негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачам послуг у сфері торгівлі, транспорту, будівництва, тож необхідна їх висока якість. Також тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворюваннях, зростанню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо.

    Під час семінару було розглянуто статтю 24 Кодексу законів про пацю України, що при укладанні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи .

    Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Трудовий договір вважається укладеним i тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи. 

    Статтею 22 Кодексу законів про пацю України, забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу. Керівник повинен в письмовій формі обґрунтувати відмову.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці відповіла на запитання присутніх, які виникли у них щодо теми заходу. Завдяки проведенню цього та подібних заходів у їх учасників підвищується рівень знань щодо різноманітних аспектів законодавства про працю України, що вкрай позитивно впливає на легалізацію зайнятості в області.

 

Прочитано 145 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация