Искать


 

Вівторок, 05 Вересень 2017 19:05

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар-нараду на КП «Кремінський Комунсервіс» щодо вимог безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар-нараду на КП «Кремінський Комунсервіс» щодо вимог безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом

          Протягом серпня 2017 р. інспектори ГУ Держпраці відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області під час організації та виконання вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом.

        Зокрема на минулому тижні в Кремінському районі була проведена семінар-нарада з працівниками КП «Кремінський Комунсервіс», на тему - Вимоги безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом.

         Під час семінарів-нарад були розглянуті наступні питання:

 1      Профілактика травматизму;

 1. Дотримання вимог безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом.

   Інспектор ГУ Держпраці зазначив, що раціональна організація вантажно-розвантажувальних робіт і створення при цьому нормальних санітарно-гігієнічних умов праці є запорукою високої продуктивності праці і запобігання виробничому травматизму у цих видах виробничої діяльності. Способи виконання цих видів робіт мають добиратися таким чином, щоб попередити або знизити дію на працівників небезпечних і шкідливих чинників шляхом механізації і автоматизації, застосу­вання пристроїв, що відповідають вимогам безпеки, використання сигналізації, правильного розташування і складування вантажів, ви­конання вимог безпеки праці в охоронній зоні ліній електропередач, біля інженерних комунікацій та ін.

   Навантажувальні і розвантажувальні роботи досі залишаються найбільш травмонебезпечними і трудомісткими процесами. Недотримування вимог безпеки при виконанні цих видів ро­біт можуть призвести до тяжких нещасних випадків та аварій.

   При виконанні ручних операцій виробничі травми частіше всього виникають у працівників, які не мають достатнього досвіду і навичок. Часте піднімання і перенесення вантажів на велику від­стань призводить до перевантажень організму, внаслідок чого мо­жуть виникати фізіологічні зміни.

   Нещасні випадки частіше всього бувають при підніманні і перенесенні вантажу, вага якого переви­щує допустиму чинним законодавством норму.

   Тож інспектор ГУ Держпраці звернув увагу на те, що вантажно-розвантажувальні роботи немеханізованим способом повинні виконуватися відповідно до правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт:

 1. Вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються вручну, повинні проводитися з дотриманням норм, які обмежують підйом і перенесення важких речей відповідно до вимог нормативно-правових актів:

підйом і переміщення вантажів із чергуванням з іншою роботою (до 2-х разів на годину) жінкам - 10 кг;

переміщення вантажів постійно протягом робочого дня жінкам - 7 кг; чоловікам - до 30 кг;

сумарна маса вантажу, що переміщується протягом кожної години робочого дня, не повинна перевищувати для жінок: з робочої поверхні - 350 кг, з підлоги - 175 кг.

   У масу переміщуваного вантажу включається маса тари і упакування.

   При переміщенні вантажу на візках або в контейнерах зусилля, що прикладається, не повинно перевищувати 10 кг.

 1. Підйом вантажу масою більше 50 кг необхідно виконувати не менше ніж двома працівниками.
 2. Підйом вантажу з укладанням у штабель вручну не повинен перевищувати 2 м для чоловіків і 1,5 м для жінок.

Висота штабелів або стелажів при ручному укладанні металопрокату не повинна перевищувати 1,5 м.

 1. При одночасному перенесенні вантажів працівники повинні перебувати на відстані не менше ніж 3 м один від одного.
 2. Перенесення вантажу на носилках по горизонтальному шляху необхідно здійснювати на відстань не більше ніж 50 м, перекидати і опускати носилки необхідно по команді працівника, що йде позаду. Не дозволяється переносити вантажі на носилках по сходах.
 3. Для перенесення довгомірних матеріалів необхідно застосовувати захвати.

  Перенесення довгомірних вантажів на плечах повинне здійснюватися не менше ніж двома працівниками, при цьому вантаж повинен розташовуватися на однойменних плечах.

    При перенесенні довгомірних вантажів на плечах необхідно надягати наплечники.

     Знімати з плечей довгомірні вантажі треба одночасно по команді працівника, що йде позаду.

 1. На навантаження (розвантаження) довгомірних вантажів вручну необхідно виділяти не менше двох працівників.
 2. Для навантаження і розвантаження бочок, рулонів, котушок кабелю і подібних вантажів необхідно застосовувати спеціальні пристосування - слеги з гачками. Слеги повинні бути довжиною не менше ніж 4 м і діаметром не менше ніж 20 см.
 3. Переміщення важких штучних вантажів, устаткування методом кантування проводиться за допомогою роликових ломів або пристосувань.

    Забороняється перекочувати і кантувати вантаж на себе.

 1. При ручному перенесенні запасних частин і вантажів, зібраних у невеликі зв’язування, необхідно спочатку переконатися в міцності зв’язування.
 2. Переносити і навантажувати антисептовані лісоматеріали необхідно з використанням засобів індивідуального захисту (брезентові куртки, штани, гумові чоботи, рукавиці).
 3. Виконувати вантажно-розвантажувальні роботи з пестицидами забороняється вагітним і жінкам, що годують, а також працівникам, що мають медичні протипоказання. Усі види робіт, пов’язаних з пестицидами, виконуються працівниками, які мають допуск (посвідчення) на право роботи відповідно до вимогПорядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 1995 року № 746 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2009 року № 9).
 4. При перекочуванні бочок, коліс працівник має пересуватися слідом за вантажем і контролювати швидкість його переміщення.
 5. Не дозволяється піднімати, перехоплювати балони, тримаючись за запобіжний ковпак або вентиль. Не допускається піднімати балони в промаслених рукавицях і забрудненими маслом руками.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення:

 1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.           
 2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.
Прочитано 140 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация