Искать


 

Четвер, 31 Серпень 2017 20:46

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд лекцій на тему: « Службова інформація: порядок віднесення та доступу»

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд лекцій на тему: « Службова інформація: порядок віднесення та доступу»

  Протягом серпня 2017 року, відповідно до плану роботи на ІII квартал 2017 року, фахівцями  сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації ГУ Держпраці були проведені лекції для працівників відділів Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки  Головного управління Держпраці у Луганській області на тему: « Службова інформація: порядок віднесення та доступу».

  Під час лекцій були розглянуті питання порядку віднесення інформації  до службової,присвоєння документам грифу «для службового користування», згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також було розглянуто питання  щодо обмеження доступу до документів з грифом «для службового користування»,який здійснюється при дотриманні сукупності вимог, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації». Було акцентовано увагу на те ,що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

  Окремо було звернуто увагу на «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в Держпраці», який затверджено наказом Державної служби України з питань праці від 07 квітня 2016 року №39 та на «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію»(далі-Перелік), який затверджено наказом Головного управління Держпраці у Луганській області  від 14 лютого 2017 року № 29. Водночас Перелік може слугувати тільки орієнтиром для запитувачів щодо інформації, доступ до якої може бути обмежено, у разі, якщо при застосуванні сукупності вимог, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації» в кожному конкретному випадку нададуть підстави для її обмеження.

  Тобто, Перелік не може бути єдиною підставою для відмови у наданні певної інформації, і, відповідно, відмова  у наданні інформації з посиланням лише на Перелік є порушенням вимог Закону.

  Також акцентувалась увага на те,що право на доступ до інформації є конституційним правом людини, як передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, а саме, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

  Метою проведення лекцій було роз’яснення щодо правильності роботи із службовою інформацією працівниками Головного управління під час виконання ними своїх посадових обов’язків.

Прочитано 117 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация