UkraineNOW

 

 

Искать


 

Всеукраїнський тиждень права

news

Протягом Всеукраїнського тижня права-2019 Головним управлінням Держпраці у Луганській області проведено низку тематичних заходів

    Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права», на виконання Наказу Державної служби України з питань праці від 15.08.2019 року № 78 Головним управлінням Держпраці у Луганській області (далі – Головне управління) були здійснені наступні заходи.

    З метою роз’яснення важливих та актуальних правових питань широким верствам населення відповідна інформація Головного управління висвітлювалась на офіційному веб-сайті Головного управління та у всеукраїнських та регіональних засобах масової інформації. Так, наприклад, у №11/2019 журналу «Технополіс» у рубриці «До Всеукраїнського тижня права» опубліковано матеріал «Практика анулювання документів дозвільного характеру». А протягом 09 – 13 грудня 2019 року на радіохвилі Телерадіокомпанії «СТВ» (м. Сєвєродонецьк) транслювався радіовиступ фахівця управління з питань праці Головного управління на тему: «Реалізація та захист прав учасників антитерористичної операції». На офіційному веб-сайті Головного управління Держпраці у Луганській області було розміщено матеріал «Реформування системи управління охороною праці» та низку інших інформаційно-роз’яснювальних матеріалів.

    В рамках Всеукраїнського тижня права інспекторами Головного управління проведено ряд наступних заходів з питань реалізації та захисту прав людини.

    09 грудня 2019 року головними державними інспекторами відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг і сектору ринкового нагляду Головного управління в Лисичанському міському центрі зайнятості для громадян проведено семінар на тему: «Державний ринковий нагляд. Вимоги до засобів індивідуального захисту».

    10 грудня 2019 року з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини у рамках проведення Всеукраїнського тижня права, посадовими особами Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено семінар для учнів Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею. Учням були надані роз’яснення щодо основних норм трудового законодавства України при прийнятті на роботу та під час її виконання для неповнолітніх.

    11 грудня 2019 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права у 2019р. головними державними інспекторами управління гірничого нагляду та управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області спільно з помічником директора з юридичних питань Відокремленого підрозділу «Шахта Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» під час відвідування шахти була проведена бесіда з працівниками підприємства щодо захисту їх прав в умовах роботи в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на території Луганської області.

    Головне управління Держпраці у Луганській області приділяє особливу увагу легальному працевлаштуванню громадян та особливо оформленню трудових відносин з неповнолітніми. Діти - наше майбутнє, для того щоб праця підлітків була продуктивна та безпечна, 12 грудня 2019 року посадовими особами Управління з питань праці були роз’ясненні права молоді на ринку праці учням Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14.

    Того ж дня школярі міста Лисичанська мали змогу відвідати Головне управління в рамках проведення дня відкритих дверей. Для дітей були здійснені наступні заходи:

  • екскурсія по Головному управлінню;
  • зустріч з керівництвом Головного управління;
  • демонстрація мультфільму та презентації на тему: «Права і обов’язки дітей»;
  • тематична вікторина;
  • нагородження дітей за участь у заході солодкими призами.

    В рамках Всеукраїнського тижня права у 2019 році з метою популяризації та підвищення рівня правової обізнаності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів у приміщенні Головного управління Держпраці у Луганській області з 9 по 13 грудня проходила виставка дитячих малюнків за тематикою: «Дитина під парасолькою прав». Автори малюнків за допомогою фарб та олівців зобразили на папері власне бачення сфери прав дитини. Проведення подібних заходів за участю дітей сприяє формуванню правової культури маленьких українців та вихованню у них поваги до законодавства, що діє в нашій державі.

    Усі вказані заходи, які проводилися Головним управлінням, спрямовані на виховання у громадян поваги до закону і прав людини та підвищення рівня правової освіти, що має важливе значення в дальшій розбудові України як правової держави.

 

Тиждень права

 


В рамках відзначення Всеукраїнського тижня права в ГУ Держпраці у Луганській області відбувся день відкритих дверей

    12 грудня 2018 року в Головному управлінні Держпраці у Луганській області в рамках Всеукраїнського тижня права у 2018 році відбувся «День відкритих дверей» для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

   Учасники заходу мали змогу відвідати кабінети структурних підрозділів Головного управління, подивитися як працює той чи інший відділ та поспілкуватися з їх співробітниками.

   

    Особливо цікавим для дітей була зустріч з керівництвом Головного управління. Начальник Головного управління та перший заступник начальника розповіли дітям про роботу установи, а маленькі слухачі мали змогу задати керівникам цікаві питання.     

    Після екскурсії по кабінетах, учасники Дня відкритих дверей направились у конференц-зал, де для них була підготовлена просвітницько-розважальна програма, в ході якої вони переглянули: слайд шоу малюнків на тему: «Права і обов’язки дітей», мультфільм на тему: «Охорона праці», презентацію на тему: «Головне управління Держпраці у Луганській області» та соціальний ролик з питань охорони праці.

    Після цього школярі мали змогу ознайомилися із засобами індивідуального захисту працівників місцевих підприємств: спецодягом, взуттям, касками, саморятівниками та знаками безпеки.

    Наприкінці заходу за участь у Дні відкритих дверей, присвяченому Всеукраїнському тижню права у 2018 р., дітей було нагороджено грамотами та вручено їм подарунки.


Протягом Всеукраїнського тижня права в ГУ Держпраці проходитиме виставка дитячих малюнків


    В рамках Всеукраїнського тижня права у 2018 році з метою популяризації та підвищення рівня правової обізнаності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, у приміщенні Головного управління Держпраці у Луганській області з 10 по 14 грудня проходить виставка дитячих малюнків за тематикою: «Права дитини - права людини».

    Автори малюнків за допомогою фарб та олівців зобразили на папері власне бачення сфери прав дитини. Такий захід сприяє формуванню правової культури маленьких українців та вихованню у них поваги до законодавства, що діє в нашій державі.

виставка 2 виставка 3 виставка 4pdfОскарженню підлягає


ГУ Держпраці інформує про реформи Уряду України у соціальній сфері та участь територіальних органів Держпраці у їх забезпеченні

    У 2016 році Кабінет Міністрів України поставив перед собою одне з нагальних завдань: визначення основних пріоритетів та активне впровадження реформ, які дають змогу втілювати в життя принципи соціальної справедливості й забезпечити постійне підвищення добробуту населення.

    Першим пріоритетом була визначена комплексна реформа системи оплати праці, запровадження європейських стандартів у сфері соціально-трудових відносин.

    Другим – реформа системи пенсійного забезпечення.

    Третім – забезпечення адресності в наданні державної соціальної допомоги.

    Четвертим важливим напрямом було визначено децентралізацію системи соціальних послуг та їх розвиток на рівні територіальних громад.

    Необхідність проведення змін у соціальній сфері також було обумовлено завданнями і цілями загальних економічних реформ та реформи державного управління, головною з яких є децентралізація.

Реформа оплати праці

    Перший пріоритет соціальної політики мав на меті створити умови для ефективної праці людини, оскільки, насамперед, доходи від трудової діяльності формують добробут родин.

    Особливої уваги вимагало питання ціни робочої сили. Вартість робочої сили в країні була неприпустимо низькою, мінімальна заробітна плата не забезпечувала, навіть, половини вартості споживчого кошика.

    Тому одним із перших приступили до реформи у сфері оплати праці.

    Результатом цих зусиль став прийнятий 6 грудня 2016 року Верховною Радою України Закон № 1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який містив радикальні нововведення до позитивних змін у сфері соціально-трудових відносин.

    Було запроваджено нову методологію визначення мінімальної заробітної плати, що забезпечило повернення мінімальній заробітній платі функції державної гарантії в оплаті праці людей з невисоким рівнем доходів, з одночасним припиненням практики її використання як розрахункової величини для визначення розмірів посадових окладів державних чиновників.

Пенсійна реформа

    Наслідком пенсійної реформи стало підвищення рівня трудових пенсій, встановлення справедливих принципів їх нарахування, створення умов для фінансової стійкості Пенсійного фонду України; підвищення привабливості солідарної системи з метою стимулювання легалізації заробітної плати та зайнятості серед працюючого населення.

    Ключовим інструментом змін є посилення зв’язку пенсійного страхування з ринком праці, з індивідуальною сплатою соціальних внесків.

Внутрішньо переміщені особи

    Вносяться зміни до законодавчих актів України з метою визначення особливостей пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб, і осіб, котрі перебувають на тимчасово неконтрольованій державною владою України території Донецької та Луганської областей та порядку отримання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку з перебуванням на території, тимчасово неконтрольованій Україною.

Реформа інтернатних закладів

    Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №562-р схвалено Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

 Реформа системи зайнятості 

    Більша частина нинішнього покоління громадян працездатного віку не є учасниками системи соціального страхування, а кількість платників єдиного внеску є значно меншою ніж пенсіонерів.

    На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів,  і перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

    Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

    За офіційною статистикою понад 4 мільйонів громадян працює в тіні, тобто, кожен четвертий. Висока частка зарплат виплачується у конвертах. Можна констатувати відсутність мотивації у громадян легально сплачувати податки та соціальний внесок.

    Такий стан справ фактично унеможливлює формування справедливої пенсійної системи, коли лише половина громадян беруть участь у формуванні її ресурсів, у той час як брати участь у розподілі мають право усі.

    Легалізація заробітної плати актуальна з багатьох причин, в тому числі:

  – збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в тому числі, до Пенсійного фонду України;

   – забезпечення соціальних гарантій для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

    Тому дуже важливим завданням є два блоки питань, які стосуються як центральної, так і місцевої влади:

- перше, це легалізація зайнятості та залучення до соціального страхування усього зайнятого населення;

- друге, збільшення рівня зайнятості населення та створення нових робочих місць.

Легалізація трудових відносин та діяльність органів Держпраці України

    Прийнятим 6 грудня 2016 року Верховною Радою України Законом було децентралізовано повноваження у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та делеговано ці функції органам місцевого самоврядування.

    Постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 26.04.2017 р. про «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок державного контролю за додержанням  законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

    Зазначена постанова прийнята щодо таких порушень роботодавців:

- неоформлених трудових відносин,

- виплати заробітної плати у розмірі, меншому ніж мінімальна зарплата;

- заборгованості з виплати заробітної плати.

    Саме на Держпраці України і його територіальні органи та їх посадових осіб – інспекторів покладений основний тягар з виявлення вищезазначених порушень, саме вони і в тому числі інспектори Головного управління Держпраці у Луганській області є тим знаряддям, з допомогою якого держава веде боротьбу за належний захист трудових прав працівників, детінізацію заробітної плати та легалізацію трудових відносин.

    Таким чином, здійснення інспекторами зазначеного державного контролю є запорукою у здійсненні реформ Уряду у соціальній сфері.

 

Дополнительная информация