UkraineNOW

 

 

Искать


 

Відповіді на найактуальніші питання з охорони праці

pdfЧи підлягає зменшенню сума одноразової допомоги в разі стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві ?

pdfЩо саме повинні містити відомості про професійний добір ?

pdfЯк потрібно діяти під час проведення спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельними наслідками (якщо заклади судово-медичної експертизи відмовляються надавати інформацію про характер травм потерпілого згідно п.44 нового Порядку розслідування) ?

pdfЯким чином потрібно реєструвати наказ про проведення розслідування, якщо нещасний випадок стався у вихідні, святкові та неробочі дні: в день отримання інформації про нещасний випадок чи в перший робочий день після вихідних, святкових та неробочих днів ?

pdfЧи можна вважати свідками працівників, які виявили тіло потерпілого, але не бачили моменту та обставин настання нещасного випадку ?

pdfЯкі терміни встановлюються для проведення додаткового розслідування нещасного випадку новим складом комісії ?

pdfЧи може роботодавець замість спеціального одягу та спеціального взуття видавати працівнику грошову суму ?

pdfКоли жінка, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повинна приступити до роботи у зв’язку із закінченням цієї відпустки, як правильно обчислити кінець цієї відпустки ?

pdfЧи передбачено відповідальність за неподання звітності до Фонду ?

pdfПрацівник, оформлений на роботу за однією професією, а нещасний випадок стався під час виконання робіт за іншою професією. Наказу про переведення або інших розпоряджень немає. Назву якої професії вносити до акта про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом ?

pdfЧи є озокерит та мулова сульфідна грязь хімічними речовинами, під час роботи з якими у профілактичних цілях рекомендується вживання молока чи інших рівноцінних харчових продуктів ?

pdfВ яких випадках та в якому порядку проводиться перереєстрація страхувальників відділенням виконавчої дирекції Фонду ?

pdfКоли я маю право взяти додатковий день відпочинку, якщо працював у вихідний день ?

pdfПросимо роз’яснити: яким чином слід заповнювати розділ ІІ акта за формою Н-5 та які саме випадки визнаються аналогічними?

pdfЗа якими критеріями визначається особиста необережність потерпілого як причина настання нещасного випадку ?

pdfЧи може бути створена комісія з проведення розслідування нещасного випадку до моменту видачі лікувально-профілактичним закладом висновку про ступінь тяжкості травми та визначення діагнозу ?

pdfЧи буде законним наказ про дисциплінарне стягнення, якщо в ньому не вказано, яке саме порушення трудової дисципліни допустив працівник, за що його було притягнуто до дисциплінарної відповідальності ?

pdfПрацівник, який в мене працює, вже довгий час перебуває на лікарняному, більше чотирьох місяців. Згідно вимог Кодексу законів про працю України я його повинен звільнити. Чи носить відповідна норма обов’язковий характер ?

pdfЯка робота передує підготовчому етапу опрацювання інструкцій з охорони праці?

pdfЯку відповідальність несе роботодавець за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві?

pdfЯка відповідальність, згідно чинного законодавства, передбачена для керівників за несвоєчасне подання звітності до органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань?

pdfВ якому порядку страхувальники звітують до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України?

pdfЧи існує нормативний документ, який в обов’язковому порядку зобов’язує керівника підприємства здійснювати медичне страхування (але не медогляд) робітників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки: електрозварників, верстатників металообробних верстатів (преси, ножиці, заточувальний, шліфувальний, токарний та інші верстати)?

pdfЧи можливе страхування від нещасного випадку на виробництві осіб, які забезпечують себе роботою самостійно?

pdfПраво на пільгову пенсію за віком відповідно до розділу І «Гірничі роботи» Списку №2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 11.03.94р. №162

pdfПравомірність дій начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Яка процедура розгляду зменшення одноразової допомоги потерпілому? До чиїх обов’язків входить право на збирання комісії? Яке відношення має Фонд до комісії з питань вирішення спорів?

pdfЧи має право керівник лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання хворого, а не за місцем знаходження підприємства, направляти у відповідні установи запити на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці, і чи повинні запити бути завізовані профпатологом?

pdfПротипоказання для спеціалістів промислового альпінізму.

pdfЧи прирівнюються члени газорятувальних дружин до газорятувальних служб, і чи мають вони право на пільгову пенсію за Списком №2 як газорятувальники?

pdfЧи можна працівникам надавати щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими умовами праці у 2012 році, якщо умови праці на підприємстві за 6 років не змінилися?

pdfПеріодичність огляду стропів вантажного крана, хто їх проводить та де фіксують результати

pdfЧи потрібно проходити попередній первинний медичний огляд робітникам та іншим працівникам при прийнятті на роботу у випадку, якщо вони поступають на роботу за окремим (без заяви) договором і не рахуються в штаті трудового колективу підприємства?

pdfЧи може керівник установи в порушення п.5.5. Типового положення про службу охорони праці призначити своїм наказом інженера з охорони відповідальним за: дотримання вимог пожежної безпеки в установі, організацію роботи спеціалізованої медичної служби громадського захисту, організацію роботи у сфері провадження з відходами ?

Дополнительная информация